Jak wyglądać olśniewająco na balu studniówkowym?

Bal studniówkowy to niezwykle ważne wydarzenie, na które przyszłe maturzystki czekają z ogromną niecierpliwością. Nic więc dziwnego, że każda z nich pragnie w tym szczególnym dniu wyglądać pięknie i zjawiskowo. Aby to osiągnąć warto zadbać o efektowną sukienkę, fryzurę, makijaż i dodatki.

Sukienka na studniówkę

Wybór sukienki na studniówkę wbrew pozorom nie jest sprawą prostą. Dawniej obowiązywały ścisłe wymagania dotyczące ubioru na balach studniówkowych, narzucane, więc były kolory i skromne fasony. Dziś w zasadzie na studniówkę można założyć dowolną sukienkę. Bale te mają charakter uroczysty, odbywają się w eleganckich hotelach czy salach bankietowych. Każda dziewczyna pragnie, więc stosownie do okoliczności wybrać wyjątkową sukienkę. Jest wiele miejsc, gdzie można się w taką sukienkę zapatrzyć. Na zakupy można udać się do galerii handlowej, lokalnego butiku czy salonu sukien wizytowych. Część dziewczyn, zwłaszcza tych noszących nietypowe rozmiary decyduje się zlecić uszycie sukienki w pracowni krawieckiej. Warto też poznać ofertę sklepów internetowych, gdzie również dostępne są ciekawe modele. Można przykładowo odwiedzić sklep z sukienkami Lejdi i obejrzeć modele w kwiaty, z perłami czy z gipiurową koronką. Wybierając dla siebie sukienkę na studniówkę zawsze warto mieć na uwadze by dobrać taki model, który uwypukli zalety sylwetki i ukryje ewentualne wady. Studniówka to wieczór wyjątkowy, kiedy to można bawić się kolorami i fakturami dlatego warto wybierać kreacje w odważnych kolorach takich jak czerwień, złoty czy zieleń.

Jak podkreślić urodę sukienki?

W studniówkowym wyglądzie z pewnością to sukienka będzie odgrywała główną rolę. Możemy jednak podkreślić jej urodę poprzez dobranie pasującej biżuterii, butów i małej torebki. Dopełnieniem całości będzie wieczorowe, eleganckie upięcie włosów oraz nieco bardziej wyrazisty niż zwykle makijaż. Warto pamiętać by sukienkę kupić odpowiednio wcześnie tak, aby móc w razie potrzeby wprowadzić niewielkie poprawki krawieckie.

Kategorie
Uroda