Jakie ubrania damskie dla pań o muskularnej sylwetce?

Wszyscy wiemy, że muskularne kobiety świetnie wyglądają w strojach kąpielowych, ale znalezienie odpowiedniego outfitu, które podkreśli taką sylwetkę, może być trudne. Niektóre ubrania damskie mogą sztucznie poszerzyć ciała i sprawić, że kobieta o takiej budowie będzie wyglądać jak jednolita bryła. Dzieje się tak, ponieważ większość ubrań jest przeznaczona dla kobiet chudych, przeciętnych lub plus size. Poniższe wskazówki jednak mogą ułatwić kupowanie ubrań paniom o muskularnej budowie ciała.

Jaki fason będzie najbardziej odpowiedni?

Prawie każda odmiana kwadratowego dekoltu może służyć do poszerzenia ciała w niepochlebny sposób, podobnie jak grube ramiączka. Każdy z tych projektów ma tendencję do stwarzania iluzji szerokości lub wyolbrzymiania już szerokiej górnej części ciała. Oprócz podstawowych wskazówek dotyczących dekoltu warto pamiętać, że paniom o muskularnej budowie ciała będą pasować ubrania damskie takie jak:

  • luźne koszulki,
  • fasony odsłaniające ramiona,
  • obcisłe projekty.

Wszystkie te propozycje łączy to, że znakomicie podkreślają atletyczną, kobiecą sylwetkę, w podobny sposób jak robią to elastyczne, obcisłe bluzki z długimi rękawami. W przypadku każdego stylu topu lub sukienki pamiętaj o przestrzeganiu niżej wymienionych wskazówek dotyczących dekoltu.

Ubrania damskie z jakim dekoltem będą idealne?

Uosobienie idealnego dekoltu dla pań o muskularnej budowie ciała to ten w szpic. Ramiączka przylegające do szyi i odsłonięte ramiona w stylu retro również będą prezentować się bardzo dobrze, w takich damskich ubraniach górna część ciała i wypracowana muskularność i – będą właściwie podkreślone.

Dlatego warto też rozglądać się za bluzkami i sukienkami bez ramiączek. Konstrukcja bez ramiączek generalnie eliminuje problem z dekoltem: nie ma materiału wokół ramion lub szyi, które mogłyby tworzyć iluzję szerokości – nie ma problemu. Jednak wtedy nie zapominaj o tym, by założyć coś podkreślającego wcięcie w talii.

Czego na pewno nie nosić mając muskularną sylwetkę?

W przypadku bluzek – trzymaj się z dala od szerokich ramiączek, które przylegają bezpośrednio do ramion. Szerokie ramiączka lub umieszczenie pasków daleko od środka ciała często tworzy zbyt jednolity wygląd. W przypadku dolnej części ciała – trzymaj się z dala od ograniczających materiałów. Ciasna odzież o ograniczonej rozciągliwości lub elastyczności ogranicza prawidłowe krążenie krwi – a jest to coś, o co powinna dbać każda, tym bardziej wysportowana kobieta. Jeśli Twoje obcisłe dżinsy nie są rozciągliwe, rozważ lepiej inny model.

Kategorie
Moda