Biżuteria w stylu marynarskim – idealna na lato

Nadchodzi lato a wraz z nim czas wakacyjnych przygód oraz swobodnych stylizacji. To czas, w którym możemy pozwolić sobie na nieco więcej, również jeśli chodzi o wybór biżuterii. Wśród styli, które już od wielu sezonów cieszą się ogromną popularnością a przy tym idealnie pasuje do letnich miesięcy wymienić należy biżuterię w stylu marynarskim. Sprawdźmy dlaczego warto ją nosić i jakie propozycje są obecnie najmodniejsze.

Jakie elementy biżuterii są obecnie najmodniejsze?

Trzeba przyznać, że ponadczasowa biżuteria marynarska nie jedno ma imię. Obecnie niezwykle popularne są zawieszki kotwice, które możemy nosić zarówno na eleganckich srebrnych łańcuszkach, jak i na rzemykach i naturalnych sznureczkach. Tego typu biżuteria doskonale pasuje do stylizacji utrzymanych w tym samych stylu. Zestawiamy ją z ubraniami w kolorze granatu i bieli. Co ważne, mogą być to zarówno eleganckie spódnice, jak i nieco bardziej sportowe ubrania takie jak np. szorty.
Nie jest to jednak jedyny rodzaj marynarskiej biżuterii, na która możemy się zdecydować. Równie popularne są bowiem naszyjniki i bransoletki z muszelek oraz koralików i pereł. Tego rodzaju  biżuteria również odwołuje się do morza, niemniej jednak jest znacznie bardziej swobodna i pasuje do wielu różnych stylizacji. 

Biżuteria marynarska – z czym ją zestawiać?

Wiele pań uważa, że biżuteria marynarska pasuje jedynie do białych i granatowych ubrań. Czy tak jednak jest w istocie? Jak się okazuje, niekoniecznie. Popularne obecnie muszelki do biżuterii z powodzeniem mogą być noszone również do letnich, zwiewnych sukienek, spódnic o długości maxi czy plażowych pelerynek i pareo. Ważne jest jedynie to, by pamiętać o tym, że wszystkie elementy marynarskiej biżuterii powinny do siebie pasować. Jeśli stawiamy na perły nie łączmy ich z muszlami lub naturalnymi sznurkami – wybierzmy jeden rodzaj ozdób, dzięki czemu stylizacja będzie spójna i elegancka.

 

Podsumowując, biżuteria w stylu marynarskim niejedno ma imię. Dzięki temu może towarzyszyć nam nie tylko w czasie urlopu, ale również po powrocie do pracy. Elegancka zawieszka z morskim motywem będzie bowiem doskonale pasować również do codziennej stylizacji do pracy. 

Kategorie
Uroda