Bikini brazylijskie

Plaża, słońce, wakacje… Wszyscy za tym tęsknimy, a jak już zbliża się ten czas, chcemy być odpowiednio przygotowani. Wystające włoski spod bikini nie zapewnią nam komfortu, dlatego przymierzamy się do depilacji. Kiedy już wiemy, czego chcemy nasuwa się pytanie – JAKĄ DEPILACJĘ WYBRAĆ? Czy wystarczy mi sama maszynka? Czy może wybrać depilację, która zapewni mi efekty na dłużej? W sumie, wyjeżdżam na wakacje, nie chcę codziennie zajmować się goleniem miejsc intymnych maszynką. Podjęłam decyzję, idę do salonu kosmetycznego!

Trochę się boję…

Depilacja maszynką jest najszybszą i najprostszą formą depilacji, ale jest krótkotrwała. W dodatku nie jest to depilacja, która usuwa całe nasze owłosienie łącznie z cebulkami, a jedynie włoski z zewnątrz. To dlatego często dzień po depilacji widzimy pojawiające się już ciemne kropeczki. W dodatku chcemy się pozbyć włosów z całej okolicy bikini – jest to tzw. bikini brazylijskie. Całościowa depilacja miejsc intymnych przy pomocy maszynki to duża sztuka.

Jestem w salonie. Do wyboru mam depilację woskiem albo depilację laserową, na sama myśl o obu przechodzi mnie dreszcz. Przecież to się wiąże z bólem… Może jednak ta maszynka? NIE, chcę efektów. Długotrwałych efektów. Zdobywam więcej informacji.

Brazylijskie bikini – depilacja woskiem

Depilacja brazylijska za pomocą wosku stosowana jest już w prawie każdym studiu kosmetycznym. Dlaczego kobiety decydują się na depilację brazylijską woskiem? To proste! Dzięki depilacji woskiem włoski usuwane są razem z ich cebulkami, dzięki czemu efekty są o wiele trwalsze niż za pomocą standardowej depilacji maszynką. Depilacja brazylijska polega na pozbyciu się owłosienia z całych okolic intymnych – nie tylko na wzgórku łonowym, ale także na wargach sromowych oraz w okolicach odbytu.

Dlaczego bikini brazylijskie?

Nazwa nie jest przypadkowa. Pochodzi ona od dwóch sióstr Padiha, które w latach 80-tych wyemigrowały z Brazylii do Stanów Zjednoczonych, aby otworzyć własny salon kosmetyczny, skupiający się głównie na depilacji intymnej. Bikini brazylijskie może być wykonane w opcji full brazilian lub z pozostawionym kawałkiem owłosienia w wybranym kształcie. Jakim? Serduszko, pasek, trójkąt, diament i wiele innych. Decyzja należy do Ciebie!

Sposoby depilacji bikini brazylijskiego

Okolice intymne są obszarem wrażliwym i nie każdy ma tyle odwagi, by zdecydować się na depilację w salonie kosmetycznym. Zapewniamy jednak, że depilacja wykonana przez profesjonalistów jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż ta wykonywana w domu. W salonie kosmetycznym możemy spotkać z różnymi rodzajami depilacji. Są to między innymi depilacja woskiem, depilacja pastą cukrową oraz depilacja laserowa. Która będzie najlepsza dla Twojego bikini?

Wybieram:

  • Depilację woskiem, która usuwa włoski razem z cebulkami. W salonach można się spotkać z różnymi rodzajami wosku. My szczególnie polecamy depilację brazylijską woskiem Lycon. Powstał on z naturalnych składników, dzięki czemu depilacja bikini jest prawie bezbolesna, a także nie podrażnia skóry. Przeznaczony jest dla skóry wrażliwej i delikatnej. Naturalna żywica i wosk pszczeli w wosku Lycon sprawiają, że skóra po depilacji jest dobrze nawilżona oraz wypielęgnowana.
  • Depilację brazylijską pastą cukrową, która również przeznaczona dla skóry wrażliwej i delikatnej. Pasta cukrowa przykleja się tylko włosków, a nie do skóry dlatego nie powoduje podrażnień. W dodatku różni się od wosku sposobem nakładania, bowiem pastę cukrową nakładamy pod włos, a wyrywamy wraz z włosem, dlatego dla wielu wydaje się ona delikatniejsza.
  • Depilację brazylijską laserem, która charakteryzuje się trwałym efektem usunięcia owłosienia. Dzięki depilacji laserowej jesteśmy w stanie pozbyć się ponad 90% owłosienia na zawsze! Dlaczego? Laser w przeciwieństwie do wosku nie wyrywa cebulek, tylko niszczy je bezpowrotnie. Do uzyskania całkowicie gładkiej skóry potrzebujemy wykonać około 4-6 zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja intymna nie tylko dla kobiet

Depilacja okolic intymnych od zawsze kojarzy się z zabiegami dla pań, jednak wcale nie musi tak być! Coraz większa liczba mężczyzn decyduje się na depilację brazylijską okolic intymnych. Do depilacji intymnej woskiem używa się wosku twardego (HOT WAX) z Lyconu, który redukuje uczucie bólu i pozwala cieszyć się gładką skórą na dłużej. W warszawskim salonie Bodybar męska depilacja brazylijska nosi nazwę boyzylian.

Jeśli Twoim celem jest pozbycie się owłosienia z okolic intymnych na dłużej niż kilka dni, zdecydowanie wybierz depilację brazylijską w salonie kosmetycznym. Domowe sposoby nie są trwałymi metodami.

Pamiętaj, że przy depilacji brazylijskiej sami decydujecie czy wybieracie full brazilian, czy zostawiacie jakiś wzorek. Jeśli jesteś fanką wzorków, to które najbardziej przypadły Ci do gustu?

 

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar

Kategorie
Uroda