Jak stosować profesjonalne kosmetyki do brwi?

Gęste i pięknie zarysowane brwi to marzenie wielu kobiet. Są nie tylko ozdobą oczu, ale również całej twarzy. Niestety słowiański typ urody charakteryzuje się tym, że brwi są jasne i niewyraźne. To jednak nie musi oznaczać, że większość Polek skazana jest na taką oprawę oczu. Stylizacja brwi profesjonalnymi produktami może przynieść znakomite efekty sprawiając, że spojrzenie nabierze głębi.

Profesjonalne kosmetyki do brwi – co można wśród nich znaleźć?

Do najchętniej wybieranych kosmetyków należy kredka do brwi. Aplikacja nią jest łatwa i szybka, dlatego stanowi doskonały wybór dla osób, którym zależy na czasie. Świetną opcją jest również farbka do brwi. Profesjonalny kosmetyk, na przykład marki Elan, w porównaniu do farbek drogeryjnych utrzymuje się nawet do 4 tygodni, a nie tylko do momentu zmycia makijażu. Do nałożenia takiego produktu potrzebny jest odpowiedni aplikator. Najlepiej sprawdzi się skośny pędzel do brwi.

Jak używać profesjonalnych produktów?

Dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z profesjonalnymi produktami, zagadką może być farba do brwi. Marka Elan oferuje tego typu kosmetyki w formie zestawu preparatów, które należy ze sobą wymieszać. Proporcje są podawane na opakowaniu. Przed przystąpieniem do malowania brwi, warto zapoznać się jeszcze z kilkoma innymi wskazówkami.

Jak przygotować brwi przed nałożeniem produktu koloryzującego?

Idealne brwi powinny mieć następujące cechy:

  • kształt dopasowany do proporcji twarzy,
  • odcień dobrany do włosów i typu urody,
  • naturalny, nieprzerysowany wygląd.

Malowanie brwi powinno więc zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Na początek przyda się pęseta, która usunie włoski wyrastające poza łukiem brwiowym i skoryguje jego kształt. Panie, które nie do końca wiedzą jak regulować brwi, mogą wspomóc się ołówkiem, który należy przyłożyć wzdłuż nosa. Pozwoli to wyznaczyć początek, w którym powinien rozpoczynać się łuk brwiowy. Chcąc wyznaczyć koniec, ołówek należy przechylić ukośnie, tak aby stykał się z zewnętrznym kącikiem oka.

Na co należy zwracać uwagę?

Profesjonalne produkty farbujące brwi wnikają nie tylko do włosków, ale również do skóry. Dzięki temu brwi sprawiają wrażenie gęstszych, a rezultat może utrzymać się dłużej. Niestety oznacza to również, że produkty te nie mogą być stosowane u osób uczulonych na barwniki zawarte w składzie. Zamiast tego mogą one wybrać inny kosmetyk do podkreślenia brwi,na przykład kredkę.

 

Profesjonalne produkty do brwi są bardzo przydatne zarówno na co dzień, jaki i w przypadku ważniejszych okazji, kiedy makijaż ma prezentować się spektakularnie.

Kategorie
Uroda