Czy wiesz, że historia języka hiszpańskiego sięga III w p.n.e? Narodził się wtedy, gdy Rzymianie posługujący się łaciną, opanowali część Półwyspu Iberyjskiego. Dalsze dzieje języka są bardzo ciekawe i warto zgłębić, np. na kursie hiszpańskiego. Oprócz szlifowania nowego słownictwa i zasad gramatyki zdobędziesz garść cennych informacji z dziedziny historii i kultury
Table of Contents
Hiszpański – język na czasie!
Jeśli chcesz rozpocząć naukę języka, który ma ciekawą historię, jest melodyjny i łatwo przyswajalny, hiszpański to bardzo dobry wybór. Sięgając kilkaset lat wstecz, zobaczysz jak kształtował się język przez wieki i jaki to miało wpływ na jego dalszy rozwój. Hiszpański zaczął podbijać świat poprzez podboje kolonialne. Na podbitych ziemiach mówiono po hiszpańsku oraz w krajach Ameryki Łacińskiej, które odzyskały niepodległość.
Dzisiaj po hiszpańsku mówi się od południa Chile i Argentyny aż po północny Meksyk. Również w Stanach Zjednoczonych posługuje się tym językiem wielu mieszkańców. Generalnie ok. 650mln. ludzi na świecie mówi po hiszpańsku. Dzięki znajomości tego języka otwiera się wiele furtek, zarówno tych do rozwoju zawodowego, jak i osobistego. Można poznać mnóstwo ludzi, kulturę i tradycję oraz rozpocząć pracę lub studia w uroczej i pełnej pasji Hiszpanii.
Jak się uczyć hiszpańskiego? Jaki kurs wybrać?
Sporo osób decyduje się na kurs języka hiszpańskiego online. Jest to prosty sposób na szlifowanie języka bez wychodzenia z domu i tracenia czasu oraz pieniędzy na dojazdy. W dobrej szkole językowej otrzymasz wiele możliwości wyboru. . Wybierzesz również odpowiednią godzinę nauki oraz najlepszą dla siebie formę kursu. Możesz uczyć się w pojedynkę z native speakerem lub w grupie dwóch czy kilku osób. Będziesz mieć dostęp do przeprowadzanych już lekcji w wybranym dla Ciebie czasie i wszędzie, gdzie się znajdziesz. Nie ma więc problemu z powtarzaniem treści na wakacjach czy w podróży.
Nauka hiszpańskiego jest bardzo przyjemna, ponieważ wystarczy opanować kilka zasad, aby poprawnie przeczytać nowe słowa. Gramatyka również nie sprawia problemów, a znajomość trudniejszych zasad nie jest niezbędna do przeprowadzenia płynnej rozmowy.