Jak dbać o paznokcie wiosną i latem?

Zbliża się wiosna – zadbaj o swoje paznokcie i zapewnij im ochronę przed działaniem słońca oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Piękne i zadbane dłonie są ważnym elementem stylizacji i wizytówką nowoczesnej kobiety. Podpowiadamy, jak dbać o paznokcie w sezonie wiosenno-letnim.

Zadbaj o wygląd, ale też kondycję paznokci

Wygląd i kondycja paznokci zależy od wielu czynników – właściwej i systematycznej pielęgnacji, wykonywania manicure zgodnie z zasadami czy też diety. Aby wzmocnić osłabione paznokcie i dobrze nawilżyć skórę dłoni, warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki – m.in. odżywkę, krem ochronny czy peeling.

Pomocna będzie też suplementacja – np. preparaty zawierające skrzyp – oraz różnorodna dieta. Nie bez znaczenia jest również właściwa pielęgnacja i stosowanie podczas manicure dobrej jakości produktów i akcesoriów.

Wpływ warunków atmosferycznych na skórę

Promieniowanie UV oraz działanie słońca ma niekorzystny wpływ nie tylko na skórę, ale także na paznokcie. Regularnie stosujemy kremy i balsamy z filtrem UV do twarzy oraz ciała, ale trzeba pamiętać też o dłoniach i paznokciach. Jeśli masz na liście zakupów m.in. lakiery hybrydowe, zamów również kosmetyki, które zadbają o ich wygląd i zdrowie.

Również pływanie i kąpiele w morskiej lub chlorowanej wodzie wpływają niekorzystnie, dlatego konieczna jest staranna pielęgnacja. Tylko ona skutecznie zapobiegnie osłabieniu płytek oraz wysuszeniu i pękaniu. Co jednak warto stosować, aby paznokcie nie były łamliwe i kruche?

Peeling do rąk

Warto też od czasu do czasu wykonać zabieg peelingujący dłonie – ważne jednak, aby zrobić to odpowiednio wcześniej, przed wystawieniem się na słońce. Dzięki temu można usunąć stary naskórek, poprawić wchłanianie składników odżywczych i nawilżających. Efektem będą miękkie i gładkie dłonie. Lakiery hybrydowe zadbają o wygląd Twoich paznokci, a peeling oraz krem o kondycję skóry.

Krem ochronny z filtrem UV

Zarówno częsta ekspozycja na słońce, jak i kąpiele w morzu lub basenie wysusza dłonie i osłabia paznokcie, a także przyspiesza starzenie się skóry. Podstawą jest krem ochronny stosowany nie tylko na skórę twarzy – konieczność ochrony przed promieniowaniem słonecznym dotyczy całego ciała, także dłoni.

Poza tym kosmetyk – krem do rąk czy olejki – zapewni im odpowiednie nawilżenie i korzystnie wpłynie na paznokcie. Regularna pielęgnacja sprawi, że będą one mocne i odporne na rozdwajanie się czy złamania. Podstawą każdej stylizacji są zadbane i zdrowe paznokcie – jedynie na nich lakiery hybrydowe będą pięknie się prezentować.

Odżywki do paznokci

Pielęgnacja dłoni polega nie tylko na stosowaniu kremu do rąk, ale również odżywki do paznokci – najpopularniejsze są preparaty w formie lakierów. To najlepszy sposób, aby wzmocnić kruche i słabe paznokcie. Jeśli łatwo się rozdwajają oraz łamią, kosmetyk zawiera cenne witaminy i minerały – taka kuracja witaminowa z pewnością wzmocni paznokcie.

Odżywka zadba o ich regenerację – systematycznie stosowana wzmocni paznokcie, doda im blasku, sprawi, że będą odporne na złamania i przebarwienia. Dobrej jakości preparat pomoże też poprawić stan płytki paznokci osłabionych po hybrydzie – pozwoli ona szybciej odbudować kruche paznokcie.

Kategorie
Uroda