Wybieramy sukienki damskie

Okres letni w pełni, a wraz z nim wiele pań sięga do swoich szaf w poszukiwaniu odpowiedniej garderoby. Jednym
z najbardziej popularnych i kobiecych strojów są bez wątpienia sukienki damskie. Co warto o nich wiedzieć, jak dobrać właściwy fason do swojej figury? O tym piszemy poniżej.

Jakie sukienki możemy znaleźć w kobiecej szafie?

Dobieramy fason, czyli jak dopasować sukienkę do figury?
Wybieramy materiał na idealną sukienkę.

Jakie sukienki możemy znaleźć w kobiecej szafie?

Sukienki damskie możemy podzielić według okazji, na którą są wybierane oraz według fasonu. Zacznijmy od podziału sukienek według okazji:
– na co dzień, noszone zarówno do pracy, jak i na nie zobowiązujące spotkanie np. z koleżanką na kawie,
– na wyjścia, nazywane bardzo często koktajlowymi. Należą do nich sukienki, które panie zakładają na spotkania rodzinne w gronie przyjaciół,
– wieczorowe, zakładane np. do teatru lub restauracji,
– uniwersalne typu mała czarna, które sprawdzi się w różnych miejscach i nie może jej zabraknąć w żadnej kobiecej szafie,
– na wyjątkowe okazje np. ślub, studniówka, które rządzą się osobnymi prawami i wymagają indywidualnego podejścia do tematu.

Dobieramy fason, czyli jak dopasować sukienkę do figury?

Każda kobieta chce wyglądać w sukience atrakcyjnie. Projektanci dbają o to, aby bez względu na swoją figurę mogły one znaleźć fason dla siebie. Pierwszym krokiem do tego, jest spojrzenie w lustro i określenie kształtu swojej sylwetki. Nie ma dwóch identycznych figur, ale można wyróżnić najczęściej spotykane. Przyjrzyjmy im się bliżej.

1. Klepsydra – figura idealna i najbardziej pożądana. Kojarzona jednoznacznie z typem modelki. Figurę klepsydry charakteryzują idealne proporcje, m.in. wcięcie w tali. Co istotne można ją spotkać zarówno u bardzo drobnych, jak i postawnych kobiet. Nie jest zatem domeną jedynie kobiet z rozmiarem 36-38. Taka figura jest wręcz idealna dla sukienek typu kopertówka, która umiejętnie podkreślą smukłą talię. Innym fasonem, który sprawdzi się dla kobiet o tym typie figury będzie, taki który przylega do ciała podkreślając jej kształty.

2. Gruszka, bardzo często spotykana wśród pań. Figura ta charakteryzuje się nieco szerszymi biodrami niż ramionami. Chcąc odwrócić uwagę od tych drobnych dysproporcji, warto wybierać sukienki, które mają luźną górę, szersze rękawy i dekolt w kształcie łódki zamiast klasycznego V. A co z dołem takiej sukienki? Tu sprawdzą się sukienki z luźnym dołem, które będą opływały biodra.

3. Jabłko, kolejny typ figury bardzo często spotykany u pań. To, co go wyróżnia to dość okrągła figura, bez wcięcia w tali. Idealne będą dla niej fasony typu empire, inaczej nazywane odcinane pod biustem. Oddzielenie góry od dołu podkreśla linię tali i czyni figurę smuklejszą. Bogatą ofertę sukienek na każdą okazję znaleźć można na stronie https://www.renee.pl/sukienki

Wybieramy materiał na idealną sukienkę.

Znamy już fasony sukienek oraz trzy najczęściej spotykane typy figury. Pora przejść do ostatniego elementu sukienki, którym jest materiał, z którego jest ona uszyta. Tkanina, z której wykonana jest nasza sukienka ma ogromne znaczenie. Po pierwsze, wpływa na komfort jej użytkowania, ale przede wszystkim pozwala wydobyć z sukienki to, co najważniejsze, czyli odpowiednio niwelować ewentualne niedoskonałości figury.

Poznajmy najpopularniejsze tkaniny:
Bawełna. Uwielbiana ze względu na swoją delikatność i łatwość pielęgnacji. Wykorzystywana chętnie do szycia letnich sukienek.
Wiskoza. Tu wiele osób może być zaskoczonych, gdyż pomimo iż jest w pełni syntetyczna, posiada praktycznie wszystkie właściwości tkanin naturalnych. Ze względu na swoją przewiewną fakturę doskonale nadaje się również na sukienki damskie.
Taft – wykorzystywany do szycia sukien na wyjątkowe okazje jak ślub, chrzest itp. Pomimo że jest dość sztywny, suknia z niego uszyta świetnie leży na swojej właścicielce.

Jak widać z powyższego tekst sukienki damskie to tylko pozornie prosty temat. Jeśli zagłębimy się w niego głębiej, szybko okaże się, jak wiele czynników ma wpływ na to, jak wyglądamy w tej czy innej sukience.

Kategorie
Polecane