Złote kolczyki z diamentami czy sztuczna biżuteria?

Kłopot z doborem odpowiedniej biżuterii to odwieczny problem każdej kobiety. Ważny jest nie tylko kolor i wykończenie, ale również materiał, z którego została wykonana, a to wszystko trzeba zestawić ze stylem stroju. Zatem kiedy wybrać złote kolczyki z diamentami, a kiedy sztuczną biżuterię?

1. Biżuteria sztuczna nie jest dla wszystkich
2. Biżuteria od jubilera

Wiele pań za punkt wyjścia w wyborze biżuterii obiera sobie okazję – na te oficjalne zakłada dodatki z metali szlachetnych z diamentami, szafirami i innymi kamieniami, a na co dzień decyduje się na biżuterię sztuczną. Inne z kolei biorą pod uwagę cenę.

Biżuteria sztuczna nie jest dla wszystkich

Za biżuterię sztuczną uznaje się kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pozostałe dodatki, które są wykonane z materiałów innych niż metale szlachetne i półszlachetne. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość wyboru spośród niezliczonej ilości kolorów i ich połączeń. Ten rodzaj biżuterii barwi się sztucznie, więc jedynym ograniczeniem w kolorystyce jest wyobraźnia wytwórcy. Z łatwością można stworzyć również wiele kształtów, ponieważ materiały nieszlachetne są stosunkowo łatwe w obróbce. Nic nie stoi na przeszkodzie aby taką biżuterię wykonać samemu w domu – wystarczy zakupić odpowiednie elementy i połączyć je w całość.

Sztuczna biżuteria pojawia się często w sklepach odzieżowych, dlatego jej kolorystyka i kształty powinny pasować do stylu sprzedawanych tam ubrań. Co do zasady uznaje się, że dodatki te są tańsze niż ich odpowiedniki z materiałów szlachetnych, jednak coraz częściej granice się zacierają. Sztuczne elementy biżuteryjne szybko się zużywają, a przez to wyglądają nieelegancko, dlatego wiele pań używa ich jedynie na co dzień, do strojów casualowych.

Biżuteria od jubilera

W opozycji do biżuterii sztucznej stoi ta wykonana przez jubilera. “Prawdziwa” biżuteria ze złota, srebra lub innych metali szlachetnych jest stylowa i elegancka, podkreśla kobiece piękno, a jednocześnie może być noszona zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. W zależności od wybranego kruszcu i kamieni, pasuje do strojów zgodnym z formalnym dress code lub ubiorami wieczorowymi. Choć złote kolczyki z diamentami są pozornie droższe niż ich sztuczne odpowiedniki, to wykazują się większą trwałością i lepszym stosunkiem ceny do jakości. Jeden komplet eleganckiej biżuterii w uniwersalnym wzorze posłuży przez wiele lat, a nawet jeśli jego właścicielce się znudzi, można go sprzedać za cenę zbliżoną do ceny zakupu – metale i kamienie szlachetnie nie tracą zbyt szybko swojej wartości.

Kategorie
Moda