Jak neutralizować brzydkie zapachy w domu?

Niezależnie od tego, jak piękny jest dom, brzydkie zapachy mogą zepsuć cały efekt i sprawią, że wszyscy – zarówno domownicy, jak i goście, będą źle się w nim czuli. Niekiedy przykra woń jest wynikiem awarii i zapchanych odpływów, a innym razem pojawia się z powodu czynników zewnętrznych. Niezależnie od przyczyny warto znać sposoby, by szybko zneutralizować brzydkie zapachy w domu.

Co można zrobić, by uniknąć brzydkich zapachów?

Istnieją różne domowe sposoby na zwalczanie brzydkich zapachów z wykorzystaniem środków, które zazwyczaj każdy ma na wyposażeniu. Niestety nie dają one w pełni pożądanych rezultatów lub działają tylko na chwilę. Zdecydowanie warto zainwestować w produkty, które nie tylko przyczynią się do zneutralizowania brzydkich zapachów pochodzących z różnych źródeł, ale także skutecznie wyczyszczą i zdezynfekują powierzchnie. Dobre środki zapobiegną również rozprzestrzenianiu się bakterii, a często to one są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnych zapachów w otoczeniu.

Stosowanie dobrych detergentów i unikanie największych „grzechów” przy sprzątaniu na pewno pomoże w pozbyciu się przykrych zapachów w domu. Do najczęściej popełnianych błędów zalicza się:

 • rzadkie wynoszenie śmieci i niemycie szafki z koszem,
 • długie składowanie naczyń w zmywarce,
 • trzymanie w lodówce wędlin i serów bez zabezpieczenia w postaci szczelnych pudełek,
 • suszenie prania w nieodpowiednio wentylowanym pomieszczeniu,
 • rzadkie odkażanie toalety,
 • niedokładne czyszczenie filtru znajdującego się w pralce,
 • sporadyczne pranie posłań dla zwierząt,
 • brak dbałości o utrzymanie drożności w odpływach – nieusuwanie z nich włosów, niestosowanie środków okamieniających.

Nowoczesne produkty do utrzymania czystości w domu

Czystość i piękny zapach w domu zapewniają komfort wszystkim, którzy w nim przebywają. Co więcej, taki efekt można połączyć z jednoczesnym dbaniem o środowisko naturalne. Warto wybierać zatem ekologiczne produkty do sprzątania. Ich regularne stosowanie przyczynia się do niwelowania nieprzyjemnych zapachów w sposób trwały i skuteczny. Do bestsellerów w tej kategorii zalicza się:

 • Ekologiczna pianka do łazienki BIOstar cleaning products – dzięki zawartemu w niej ekstraktowi z lawendy, można cieszyć się przepięknym zapachem i jednocześnie zadbać o czystość pomieszczenia.
 • Ludwik płyn neutralizator zapachów zwierząt – ten produkt pozwoli utrzymać w absolutnej czystości powierzchnie, z którymi zwierzęta miały kontakt, pozostawiając świeży owocowo-kwiatowy zapach.
 • Ludwik płyn do mycia lodówek i zamrażarek – płyn ten znajdzie zastosowanie w myciu lodówek, usuwaniu szronu z zamrażarek, jak również czyszczeniu kuchenek mikrofalowych. Skutecznie usunie zabrudzenia i pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.
Kategorie
Poradniki