Czy warto kupić wózek spacerowy typu parasolka?

Wybór wózka spacerowego ma bardzo duże znaczenie, ponieważ od jego wyboru zależy, czy będziemy z dzieckiem wychodzili z przyjemnością na spacer. Istotne jest, aby jego konstrukcja została dopasowana do potrzeb rodzica, który będzie kierował pojazdem. Nie należy również zapominać o komforcie dziecka, które będzie spędzało czas wewnątrz wózka. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek-parasolkę?

Gdzie będziecie chodzili na spacer

Kluczową kwestią przy wyborze wózka spacerowego jest to, po jakim terenie będziecie spacerowali. Tradycyjne parasolki bardzo dobrze radzą sobie na miejskich ścieżkach i chodnikach. Gorzej natomiast się nimi jeździ po terenach gruntowych. Jeżeli potrzebujesz wózka, którym będziecie przemierzali głównie miejskie tereny, warto wybrać prostą parasolkę, która jak najbardziej będzie komfortowym i bardzo dobrym rozwiązaniem. Może to być wózek wyposażony w małe kółka i mający lekką konstrukcję.

Ile wózek waży?

Doświadczony rodzic dobrze wie, że nie będzie w stanie codziennie dźwigać po schodach wózka ważącego 16 kg. Konstrukcje ważące 5-6 kg lub nawet lżejsze na codzienne spacery dużo lepiej się sprawdzą, ponieważ nie będzie żadnych problemów z ich przenoszeniem. Młoda mama bez trudu podniesie taki wózek. Będzie mogła spokojnie wsiąść z nim do tramwaju czy wnieść go po schodach. Trzeba jednak pamiętać, że im mniej wózek będzie ważył, to na pewno będzie uboższy pod względem zastosowanych mechanizmów. Jeżeli jednak nie zależy Wam na zaawansowanej konstrukcji to prosta i lekka spacerówka będzie dobrym wyborem. O wadze wózka decyduje w szczególności stelaż. Aluminiowy zwykle jest lżejszy. Na ciężar wózka wpływa też rodzaj kół – pompowane gumowe koła są cięższe niż piankowe i plastikowe.

Sposób składania wózka

Zwykle od spacerówki oczekuje się tego, aby po złożeniu zajmowała bardzo mało miejsca. Chcemy również, aby proces składania i rozkładania odbywał się w bardzo sprawny sposób. Wózki spacerowe – parasolki należą właśnie do kategorii wózków, które składa się szybko i zajmują bardzo mało miejsca. Nie są więc kłopotliwe, a z ich przewożeniem nie ma żadnych problemów.

O czym jeszcze należy pamiętać wybierając wózek spacerowy?

trudność odpięcia szelek – najlepiej wybrać taki wózek, w którym szelki nie będą proste do odpięcia dla 2-3 latka. Zazwyczaj właśnie z wózków spacerowych korzystają już większe dzieci. Aby zapobiec ich samodzielnemu wysiadaniu z wózka, warto wybrać taki pojazd, który ma wysokiej jakości zapięcia, z których odpięciem poradzi sobie tylko dorosły. Zwiększy to bezpieczeństwo,
solidny stelaż – jest to podstawowa cecha, na jaką warto zwrócić uwagę kupując wózek spacerowy. Ma on wytrzymać kilka lat, a nie tylko jeden sezon,
serwis gwarancyjny – warto zwrócić uwagę, czy kupowany wózek ma serwis gwarancyjny. Jeżeli zainwestujecie w wózek dobrej marki, można otrzymać w tym zakresie bardzo korzystne warunki.

czy siedzisko rozkłada się na płasko i czy po złożeniu ma mały rozmiar – w wózku spacerowym kluczowe jest to, aby oparcie rozkładało się na płask. Nierzadko parasolki występują w opcji oddzielnymi rączkami z gumowym, skórzanym bądź też piankowym pokryciem, ale występują także z pojedynczą rączką.

3 lub 5-punktowe pasy – czy dziecko nie będzie w stanie ich samodzielnie rozpiąć oraz możliwość oddzielnego zapięcia pasów na ramionach w przypadku używania śpiworka. Ważna jest także budka, aby była odpowiednio głęboka. Regulowany podnóżek jest dodatkowym atut, docenianym przez maluchy.

Testuj wózek przed zakupem

Warto dokonywać przemyślanych zakupów. Szczególnie podczas kupowania sprzętów, z których będzie się korzystało na co dzień. Warto wybrać się wraz z dzieckiem do sklepu z wózkami. Każdy wózek jest lekki, gdy prowadzi się go bez dziecka. Warto wsadzić malucha do wybranego modelu i pojeździć z nim po sklepie. Jeżeli już wtedy odczujesz dyskomfort i trudność w prowadzeniu, będzie to znak, że warto poszukać innego modelu.

Duży wybór wózków spacerowych znajdziesz w Sklepie Internetowym TechSat24.pl. Zapraszamy!

Kategorie
Dom i Rodzina