Modna biżuteria – trend maksymalizmu w jubilerstwie

Przez długi czas to minimalizm i prostota królowały w branży biżuteryjnej. Ale ten trend powoli się odwraca, a do głosu coraz częściej dochodzą produkty o estetyce wprost przeciwnej. Mowa o wyrobach w stylu maksymalistycznym, a więc takich, które tworzone są w myśl zasady: „im więcej, tym lepiej”. Co warto wiedzieć o takiej biżuterii?

Maksymalistyczne bransoletki

„Bogato” prezentujące się bransoletki, a właściwie bransolety, to bardzo modna biżuteria, która znalazła uznanie w oczach kobiet lubiących wyróżniać się z tłumu.

Tak zwane pancerki, czyli bransolety o grubych oczkach i gęstym splocie, wykonuje się na przykład z pozłacanego mosiądzu i lśniącej emalii. Gdyby porównać takie wyroby do innych, dotychczas promowanych na rynku biżuteryjnym produktów, to można powiedzieć, że są to elementy w wersji XXL.

Te wyroby znakomicie komponują się z innymi ekstrawaganckimi ubraniami i dodatkami. Bo jeśli szaleć, to już na całego! Jeśli boisz się ryzyka, to spokojnie możesz połączyć maksymalistyczne pancerki z mniej krzykliwymi elementami, np. ze zwykłą czarną sukienką.

Inną propozycją maksymalistycznej bransoletki jest model mosiężny z kwadratami wypełnionymi emalią. Takie szerokie i widoczne z daleka wyroby biżuteryjne znakomicie podkreślą każdą stylizację.

Maksymalistyczne pierścionki – modna biżuteria dla odważnych

Kolejna nasza propozycja to modne, maksymalistyczne pierścionki. Od razu warto podkreślić, że takie elementy sprawdzają się u odważnych kobiet, które dobrze czują się z biżuterią i nie boją się nowych rozwiązań.

Jeśli na co dzień stronisz od pierścionków, to te maksymalistyczne na pewno będą dla ciebie niewygodne. Dlaczego? Ponieważ mają bardzo duże i wyczuwalne na ręce oczka (choć w tym przypadku trzeba by chyba powiedzieć „oczy”).

Efektowne pierścionki XXL wykonuje się na przykład z pozłacanego mosiądzu, dodając detal w postaci barwionego szkła wykończonego lśniącą emalią.

Takie wyroby są naprawdę piękne i od razu zwracają na siebie uwagę. Kolorowy akcent na palcu stanowi znakomite dopełnienie niejednego stroju.

Maksymalistyczne naszyjniki

Modna biżuteria w wersji maksymalistycznej to także stylowe, rzucające się w oczy naszyjniki. Na pozłacanym łańcuszku, z widocznym z daleka wisiorkiem – prawdziwa „wisienka na torcie” każdej stylizacji.

Podobnie jak w przypadku pierścionków maksymalistycznych, tutaj również producenci stawiają na kolorowe szkło, wykończone lśniącą emalią. Kształty, kolory
i detale na wisiorku mogą być bardzo zróżnicowane i wszystko zależy od kreatywności projektanta. Jedno jest pewne – nikt nie przejdzie obok takich naszyjników obojętnie.

Ale nie tylko wisiorek zasługuje na uwagę. Coraz częściej akcentuje się także teoretycznie „mniej ważny” element naszyjnika, czyli sam łańcuszek. Jest on niesłusznie bagatelizowany, bo przecież w tym przypadku także można zaszaleć. Szerokie, duże oczka zagwarantują spektakularny efekt XXL. Polecamy!

Kategorie
Pozostałe