6 pomysłów na to, jak wykorzystać pudełka ozdobne na prezent

Kartony i pudełka stały się nieodłączną częścią naszego życia. Coraz częściej kupujemy przez Internet, chętnie też wybieramy pudełka ozdobne na prezent dla bliskiej osoby. Podczas gdy zwykłe, kartonowe opakowania po zakupach nie prezentują się zbyt estetycznie, pudełko po upominku to zwykle pięknie wykonany detal. Jak można go wykorzystać?

Opakowanie przechodnie lub drugie życie pudełka

Pudełka ozdobne na prezent to opakowania, które nie są jednorazowe. Starannie wykonane, zdobione, najczęściej przekazujemy kolejnej osobie wraz z nowym prezentem. Takie ekologiczne podejście do papieru z pewnością cieszy. Warto jednak pudełko po miłej niespodziance zachować dla siebie. Do czego się przyda?

1. Pudełko na drobiazgi, czyli przedmioty praktyczne. Dla jednych będzie to drobne rękodzieło, kolorowe nici czy guziki, inni przykryją wieczkiem klucze, dokumenty lub drobne narzędzia. Umieszczenie ich w jednym miejscu ułatwi poszukiwania konkretnego przedmiotu.

2. Pudełko dla hobbysty to ważne wcielenie kartonowego opakowania. Twardy materiał pomieści dziecięcą kolekcję dinozaurów, ołowiane żołnierzyki, ubranka dla lalki, kapsle, etykiety, naklejki, kolorowe szkiełka. Przy większej ilości pudełek warto opisać na wieczku, co zawierają.

3. Pudełko sentymentalne, czyli z pamiątkami. Dla wielu osób estetyczne, kartonowe opakowanie po prezencie to idealne miejsce na przechowywanie drobiazgów, do których mamy słabość. Trzymamy w nim listy, zdjęcia, pamiętnik, dyplomy, bilety z różnych miejsc. Sentymentalne pudełka kryją nieraz wiele rodzinnych skarbów.

4. Pudełko na biżuterię. Dzięki niemu łatwiej zapanować nad chaosem ozdób różnego typu. Małe, oryginalne pudełka biżuteryjne zwykle po jakimś czasie gubią się. Precjoza prędzej czy później lądują w jednym, zbiorczym miejscu. Zamykane, dekoracyjne pudełko pomieści całą kolekcję. Będzie pięknym dodatkiem do toaletki.

5. Pudełko na bieliznę to kolejna odsłona opakowania prezentu. Jeśli niespodzianka była większych rozmiarów, z powodzeniem pomieści damską bieliznę. Pudełko można włożyć do szuflady, garderoby lub na półkę.

6. Pudełko na łakocie to najsłodszy sposób na zagospodarowanie ozdobnego kartonika. Można w nim trzymać ulubione czekoladki, ciasteczka, pierniczki. Wieczko zabezpieczy je przed kurzem i wyschnięciem.

Ozdobne pudełka na prezent to estetyczne opakowania w różnych rozmiarach. Można z nich także stworzyć kolekcję na własne drobiazgi!

Kategorie
Poradniki