Jak zaplanować słoneczny weekend z przyjaciółkami? Na rowerach!

Weekend z przyjaciółkami na rowerach może być świetnym sposobem na spędzenie czasu w aktywny sposób. Przy ładnej pogodzie taki damski wypad na pewno sprawi nam wiele radości. Nasze przyjaciółki na pewno również będą zachwycone takich pomysłem. Warto dobrze go zaplanować, by nasza wyprawa była niezapomniana.

Odkrywaj nowe miejsca

 

Dobrym wyborem będzie zwiedzanie okolicy na rowerach. Rowery dają nam ogromną możliwość poruszania się, ponieważ nie musimy szukać żadnego miejsca parkingowego. Rower może dostać się w wiele miejsc, również na teren leśny, dlatego tego typu pojazdy są świetnym środkiem transportu. Sprawdźmy przed naszą wyprawą jakie miejsca w okolicy można zwiedzać na rowerach. Nie zapomnijmy również o zaplanowaniu odpoczynku. Trasa powinna być sprawdzona też pod kątem dostępności. Rower miejski nie dostanie się we wszystkie leśne ostępy. Jeśli mamy rowery damskie, które są przeznaczone głównie do miasta, warto wybrać trasę, w której przeważać będzie droga asfaltowa. Będzie nam potrzebny też kask rowerowy. Odkrywanie nowych miejsc jest zawsze fascynujące. Mogą być to urocze ruiny zamku czy trasa rowerowa przy parku krajobrazowym. Możliwości jest wiele i warto je wszystkie sprawdzić na portalach związanych z kolarstwem. Są również specjalne trasy turystyczne stworzone głównie dla rowerzystów. Powiązane są one ze stale powstającymi ścieżkami rowerowymi. Świetnym pomysłem może być np. połączenie wycieczki rowerowej z plażowaniem czy zwiedzaniem ciekawych miejsc. 

 

Przygotuj rower do jazdy

 

Bardzo ważne jest to, by przed wyprawą dokładnie sprawdzić nasz pojazd. Rowery damskie, ale również inne ich typy, posiadają wmontowane przerzutki. Przed rozpoczęciem jazdy sprawdźmy czy odpowiednio działają. Istotne jest także prawidłowe zamocowanie łańcucha i sprawdzenie stanu opon, które powinny być napompowane. Ciśnienie w oponach roweru możemy sprawdzić na każdej stacji benzynowej. Może nam w tym również pomóc sklep rowerowy, który posiada na miejscu również serwis.

 

Dodatkowo podczas wycieczki przyda nam się koszyk na rower, do którego zmieścimy np. nasz prowiant. Obecnie przepisy o ruchu drogowym mówią, że musimy posiadać również kask rowerowy. Rower trzeba sprawdzić pod kątem technicznym. Bardzo ważne jest np. działające oświetlenie zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Jest ono wymagane w przepisach. Rowerzysta musi mieć również na sobie odblaskowe elementy w widocznych miejscach. Może być to odblaskowa kamizelka, bądź naklejka, którą umieścimy np. na rękawie kurtki. Odblaski są bardzo istotne po zmroku, bo choć wiele miejsc posiadana jasne latarnie, czy też wydzieloną ścieżkę rowerową, takie odblaski są wyjątkowo pomocne dla kierowców.

 

Kategorie
Pozostałe