Jak uzyskać efekt sztucznych rzęs?

Grube, podkręcone i efektowne rzęsy nie muszą być tylko i wyłącznie efektem wizyty u stylistki. Warto zadbać o siebie i próbować różnych rzeczy, aby wyglądać satysfakcjonująco i czuć się piękniej w swoim ciele. Dlatego przedstawiamy kilka modnych trików, które pozwolą Ci uzyskać efekt sztucznych rzęs.

Rozczesywanie

Dzięki specjalnej szczoteczce, kupionej w drogerii, będziesz mogła z łatwością rozczesywać rzęsy przed każdym malowaniem. To z kolei sprawi, że będą się lepiej prezentowały i sprawią wrażenie grubszych.

Używaj zalotki

Zanim zaczniesz malowanie zapoznaj się z działaniem zalotki. To doskonały pomysł, aby podkręcić końcówki rzęs i nadać im dodatkowej grubości. Dzięki temu zaczną prezentować się lepiej, gdy już zdecydujesz się je pomalować.

Wykorzystaj talk

Pomaluj rzęsy po czym, nie czekając aż wyschną, nałóż na nie talk. Zrób to delikatnie i precyzyjnie. Następnie pomaluj je jeszcze raz co pozwoli Ci uzyskać efekt jak przy sztucznych rzęsach.

Eyeliner lub kredka

To kolejny sposób na podkreślenie grubości rzęs. Narysuj kredką lub eyelinerem linię u nasady rzęs. Ważne, aby nie była ona dłuższa niż ich linia, gdyż wówczas będą one wyglądały nienaturalnie.

Maluj zygzakiem

Jeśli chcesz, aby Twoje rzęsy wyglądały na grubsze, musisz spróbować malować je w inny sposób niż dotychczas. Nie maluj ich tylko z góry na dół, lecz zacznij od nasady i posuwistym ruchem poruszaj się zygzakiem. Wybranie odpowiedniego tuszu do rzęs także jest bardzo ważne – decydując się np. na tusz z mikrowłóknami mamy pewność, że efekt końcowy będzie fenomenalny!

Pomaluj tylko górę

Jeśli skupisz się na malowaniu tylko górnych partii rzęs, dolne zostawiając naturalnymi, to optycznie powiększysz oczy, a dolne fragmenty rzęs i tak zabarwisz mrugając wówczas, gdy maskara jeszcze nie zastygnie. Ewentualnie nałóż tylko cienką warstwę tuszu.

Kategorie
Uroda