Dlaczego w internetowych księgarniach kupimy tańsze książki?

Coraz łatwiejszy dostęp do książek niestety nie zwiększył popularności czytania wśród Polaków. Nadal chętniej wybieramy bierną rozrywkę jak seriale czy gry komputerowe. Dla wielu największą przeszkodą jest cena i dostępność do książki a wszystkich informacji doszukujemy się w sieci. Przekonajmy się!

Koszt i dostępność książki

Pierwszym mitem jest cena, w internetowych księgarniach możemy znaleźć dużo niższe ceny i dużą częstotliwość promocji. W porównaniu do księgarń stacjonarnych, gdzie w cenę książek musimy doliczyć koszt utrzymania punktu czy pracownika. Dlatego oferty dostępne w sieci będą dla nas dużo atrakcyjniejsze. Coraz częściej przy większej ilości zakupów spotkamy się z darmową dostawą, co będzie jeszcze lepszym argumentem by wybrać internetowe sklepy.

Kolejnym obalonym mitem jest dostępność, po raz kolejny e-sklepy dają nam ogromną liczbę dostępnych tytułów. W internetowych księgarniach bez problemu dostaniemy mniej popularne utwory czy rzadziej szukanych autorów. Dostępne są tam zaawansowane filtry, wygodne wyszukiwarki i rozbudowane kategorie co zdecydowanie ułatwia nam poszukiwanie tytułów. W przypadku stacjonarnych punktów musimy się liczyć z brakiem książki na stanie, informacją że została wyprzedana.

Popularne ebooki.

Coraz większy procent rynku zdobywają ebooki, które możemy przechowywać w tysiącach na naszych urządzeniach mobilnych. Są zwolennicy, którzy zachwalają łatwy dostęp, dbanie o środowisko a także przeciwnicy, kochający zapach i szelest kartek. Ebook to jednak dużo wygodniejsza forma czytania, przez nieograniczony dostęp do milionów publikacji z każdego miejsca na świecie. Czytać można na tablecie, telefonie, laptopie czy specjalnym urządzeniu. Jednak coraz więcej sklepów wprowadza w swoją ofertę takie elektroniczne książki, przykładem może być internetowa księgarnia PWN.

Audiobooki dla zmotoryzowanych

Dla tych, którzy pracują czy często spędzają czas w aucie, możliwość odsłuchu będzie świetnym rozwiązaniem. Profesjonalne studia i znani aktorzy, jeszcze lepiej obrazują ciekawą fabułę. Dlatego jest to świetna odskocznia i możliwość dobrego spędzenia czasu dla zawodowych kierowców czy dla tych, którzy planują długie podróże lub spacery.

Na zamówione produkty przez internet nie musimy długo czekać, często dostarczane są w ciągu 24 godzin od zamówienia. dzięki dostępowi do opinii i recenzji mamy możliwość zapoznania się z opinią innych i świadomego decydowania o zakupie. Szereg regulacji prawnych pozwala nam także na bezproblemowe zwroty. Dlatego popularność internetowych księgarni jest coraz większa przysłaniając punkty stacjonarne.

Duża konkurencyjność i coraz łatwiejszy dostęp do wielu pozycji pozwala na lepsze ceny, dużą liczbę promocji i większą liczbę zakupionych książek. Obalone dziś mity powinny skutecznie przekonać nas do sięgnięcia po klasyczne drukowane utwory, audiobooki lub e-książki. Czytanie pozwala nam rozwijać naszą kreatywność i umiejętności, a internetowe księgarnie coraz chętniej wychodzą nam naprzeciw.

Kategorie
Poradniki