Aplikacja 6. Zmysł Live

Inteligentne urządzenia domowe to dziś przyjemne udogodnienie, jednak najprawdopodobniej już w niedalekiej przyszłości staną się one nieodzownym elementem naszej codzienności. Ułatwiają wykonywanie domowych obowiązków i sprawiają, że mamy więcej wolnego czasu. Na rynku dostępny jest zestaw sprzętów Whirlpool, które łączą się z internetem. Można nimi sterować zdalnie, za pomocą aplikacji 6. Zmysł Live. Na czym to polega i jakie korzyści płyną z posiadania inteligentnych urządzeń?

WIĘCEJ WOLNOŚCI

Dzięki bezpłatnej aplikacji Whirlpool 6. Zmysł Live (dostępnej w sklepach internetowych pod nazwą Whirlpool 6th Sense Live) pralkę czy suszarkę można włączyć w dowolnym momencie, z każdego miejsca. To niezwykle wygodna opcja, zwłaszcza dla osób zapracowanych i prowadzących intensywny tryb życia. Rano wystarczy załadować bęben, a na przykład dwie godziny przed wyjściem z pracy za pomocą aplikacji włączyć pralkę. Po powrocie do domu cykl prania będzie zakończony, a ubrania gotowe do wyjęcia z pralki. Możemy również zsynchronizować pracę pralki i suszarki. Ta ostatnia, dzięki technologii 6. Zmysł, dostosuje parametry suszenia do programu prania. W przypadku obu urządzeń użytkownik może monitorować proces prania czy suszenia, a także otrzymać powiadomienie o zakończeniu cyklu. W przypadku lodówek, aplikacja wyświetla informację gdy drzwi urządzenia pozostaną otwarte dłużej niż 5 minut. Przypomina też o upływającym terminie ważności produktów, co bardzo pomaga ograniczać marnowanie żywności.

OSZCZĘDNIEJ

Jedną z dodatkowych, niezwykle istotnych, zalet aplikacji 6. Zmysł Live jest to, że dostarcza wiedzy w zakresie korzystania ze sprzętu. Użytkownicy dowiedzą się jeszcze przed uruchomieniem danego programu, ile wody i energii zużyje pralka. Aplikacja podpowie też, jaki program jest najbardziej ekonomiczny oraz w jakich godzinach najlepiej włączyć urządzenie, by było najtaniej, a który program wybrać dla określonych typów tkanin, by jak najlepiej o nie zadbać. Oszczędność naturalnych zasobów (ale również dbałość o stan własnego portfela) to jeden z atutów aplikacji, który ma ogromne znaczenie dla użytkowników. Znajdziemy tu także szereg przydatnych tutoriali, które znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych prac domowych i zawierają wiele cennych wskazówek.

JAK ZACZĄĆ?

Aplikację 6. Zmysł Live możemy pobrać na smartfon lub tablet. Zanim przejdziemy do poszczególnych funkcji, należy wpisać dane użytkownika. Zostaniemy też poproszeni o numer SAID, który widnieje – w zależności od produktu – na opakowaniu lub z tyłu urządzenia, obok numeru seryjnego. Bardzo ważną informacją jest to, że aplikacją mogą posługiwać się wszyscy członkowie rodziny, każdy na swoim smartfonie czy tablecie. Jak pokazało badanie przeprowadzone przez markę Whirlpool we Włoszech[1], taka możliwość – połączona z ciekawością przetestowania nowego rozwiązania, jakim jest zdalne sterowanie sprzętem AGD – zwiększyła zaangażowanie wszystkich członków rodziny w obowiązki domowe.

Jak korzystać z aplikacji? Znakomicie ilustruje to wideo, przygotowane przez Krzysztofa Kurka – reportera Sony Xperia. Można je obejrzeć na stronie Whirlpool Polska http://www.whirlpool.pl/innovation/6-zmysl-live.content.html,  na blogu Sony http://blogs.sonymobile.com/pl/2016/02/26/pralka-whirlpool-z-technologia-6-ty-zmysl-live-sterowana-smartfonem-sony-xperia-z5/ i na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dEZ3ZdBHius

[1] [1] Whirlpool Corporation CUFT Usability Findings, Czerwiec 2015. Ankieta jakościowa, oparta na wywiadach z 15 rodzinami z Brescii we Włoszech na temat korzystania przez nie z urządzeń AGD w 2014 I 2015 roku.

Kategorie
Pozostałe