Życzenia ślubne – jak sprawić by były wyjątkowe?

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Nic więc dziwnego, że bliscy i przyjaciele młodych małżonków chcą dzielić z nimi to szczęście i wyrazić swoją radość najlepszymi życzeniami.
Często jednak mimo najlepszych starań nasze życzenia są sztampowe, nudne i nijakie. W jaki sposób to zmienić? Co zrobić by życzenia ślubne pozostały niezapomniane?

Pisz z serca a nie wierszem

Bardzo często nie chcąc popełnić gafy w życzeniach ślubnych dla bliskich nam osób posiłkujemy się internetem. Gotowe wierszyki wydają się zabawne, trafne a przy tym z pewnością będą odpowiednie. Otóż, nie do końca. Może bowiem zdarzyć się tak, że te same życzenia znajdą się na kilku kartkach. Co więcej “gotowiec” może wyrażać brak zaangażowania i zasmucić parę młodą. Lepiej samodzielnie napisać kilka zdań prosto z serca. To zawsze jest dobrze widziane.

Wybierz piękną kartkę lub zrób ją sam

Życzenia, które znajdą się na pamiątkowej kartce mają znaczenie, ale to jak wygląda taka kartka również ma znaczenie. Nie kupuj więc pierwszego z brzegu kartonika z życzeniami. Zastanów się jaka jest młoda para, co lubi, co ją bawi a co wzrusza. Poszukaj życzeń, które będą idealnie dopasowane do upodobań tej pary. Możesz również pokusić się o samodzielne wykonanie kartki. To zawsze dobry pomysł. Szczególnie jeśli lubisz robótki ręczne i masz talent do ich wykonywania.

Dopasuj życzenia do roli jaką pełnisz w życiu młodych

Pamiętaj, że życzenia ślubne powinny płynąć z serca, ale jednocześnie również być dopasowane do pewnych konwenansów. Zastanów się jaką rolę pełnisz w życiu młodej pary. Jeśli jesteś znajomym – nie musisz być zbyt wylewnym. Jeśli pełnisz rolę delegacji z pracy – postaw na oficjalny ton. Jako wujek panny młodej raczej odpuść składanie życzeń dwuznacznych, które wcale mogą nie zostać odebrane jako dobry żart. Liczy się takt i umiar.

Postaw na kreatywne pomysły

Przywykliśmy do tego, że życzenia ślubne mają formę kartonowej kartki, którą wkładamy do ozdobnej koperty. Warto jednak mieć świadomość, że mogą wyglądać zupełnie inaczej i pobudzić kreatywność. Życzenia zamknięte na karteczkach w słoku, plakat, pamiątkowa tablica a nawet pokaz zdjęć czy strona internetowa dla młodych to tylko niektóre z pomysłów, które możemy wykorzystać. Naprawdę warto – choćby dla efektu zaskoczenia i szerokiego uśmiechu młodej pary.

Podsumowując, istnieje naprawdę wiele sposobów na to, by życzenia ślubne jakimi obdarzymy bliską nam parę były wyjątkowe i wywołały wzruszenie. Warto to wykorzystać.

Kategorie
Polecane