W Światowy Dzień bez Majtek kilka słów o… majtkach

22 czerwca na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień bez Majtek. Jak nietrudno się domyśleć, inicjatorzy tego święta zachęcają, by przez jeden dzień zrezygnować z tej części garderoby – cóż, w domowym zaciszu można sobie na to pozwolić… My jednak, dla odmiany, w Światowy Dzień bez Majtek omówimy pokrótce jakie rodzaje tej części garderoby można znaleźć w sklepach z kostiumami kąpielowymi.

22 czerwca, czyli Światowy Dzień bez Majtek, to odpowiedź na przypadający na 30 maja Światowy Dzień bez Stanika. Na pomysł ten kilka lat temu wpadł jeden z użytkowników Facebooka i – jak się okazało – spotkał się entuzjazmem wielu internautów. Oczywiście Dzień bez Majtek, tak samo jak inne „nietypowe święta”, narażony jest również na krytykę. My jednak uważamy, nie do wszystkiego w życiu trzeba podchodzić na poważnie – może zamiast narzekać na wszystko dookoła da się podejść do tematu na luzie?

Majtki w kostiumach kąpielowych – rodzaje

Dla nas Światowy Dzień bez Majtek to dobry moment, by nieco bliżej przyjrzeć się tej części garderoby jako dołu dwuczęściowych kostiumów kąpielowych. Zazwyczaj o wiele więcej uwagi poświęca się biustonoszom, tymczasem majtki to równie ważna część stroju kąpielowego. Odpowiednio dobrane majtki mogą pięknie zaokrąglić płaskie pośladki, nieco ukryć wystający brzuszek, a nawet optycznie wydłużyć nogi.

Jakie więc majtki znaleźć można w sklepach z kostiumami kąpielowymi?

  • Dół od bikini – przyjmują postać dwóch trójkątów wiązanych na biodrach na cieniutkie paseczki. Ponieważ są mocno wycięte na biodrach, optycznie wydłużają nogi. Z drugiej strony, majtki od bikini bardzo mocno odsłaniają brzuch, przez co przeznaczone są raczej dla szczupłych pań.
  • Figi – są to majtki z dość wysokim stanem, zakrywające znaczną część brzucha oraz pośladków. Dzięki dodatkowym przeszyciom mogą zarówno podtrzymywać brzuch, jak i zaokrąglać pośladki. Jeśli mają wysokie wycięcie na udach, w naturalny sposób wydłużają nogi. Bardzo wygodne i uniwersalne.
  • Stringi – to bez wątpienia majtki dla bardzo odważnych kobiet z nienaganną figurą. Zamiast tradycyjnego zabudowanego tyłu posiadają cienki pasek umieszczany między pośladkami. Z pewnością przyciągają uwagę i są szalenie seksowne, z drugiej – bezlitośnie uwypuklają każdą nadprogramową fałdkę tłuszczyku czy cellulit w newralgicznych miejscach.
  • Szorty – to rodzaj majtek z króciutkimi nogawkami, spotykanych głównie w kostiumach o sportowym charakterze. Ukrywają niedoskonałości pośladków, te z wyższym stanem doskonale spłaszczają brzuch.

Jak widać, wybór jest bardzo szeroki – może Światowy Dzień bez Majtek jest doskonałą okazją ku temu, by sprawić sobie piękny kostium kąpielowy z idealnie dopasowanymi do figury majtkami?

Kategorie
Pozostałe