Skarpetki męskie – stonowane czy efektowne printy?

Opinia o tym, jakoby mężczyźni nie zaprzątali sobie głowy dodatkami do ubioru, są nie tylko przesadzone, ale i nietrafione. Jak się bowiem okazuje, Panowie coraz częściej zwracają uwagę na elementy, stanowiące dodatki do strojów, czego najlepszym przykładem są skarpetki męskie. Panowie kupują je świadomie, chętnie dopasowują ich kolor czy wzornictwo do różnych stylizacji i tym samym poszukują różnych rozwiązań. A tych jest bardzo wiele, bo możesz postawić zarówno na stonowane, wzorzyste, jak i kolorowe skarpetki męskie. Które wybrać? Oto jest pytanie!

Stonowane czy kolorowe skarpetki męskie?

Dopasowanie skarpetek jest wbrew pozorom bardzo ważne – nawet niewielki błąd w doborze koloru, może znacznie obniżyć estetykę całej stylizacji. Dlatego też skarpetki należy dopasowywać do stroju i konkretnej okazji – nigdy odwrotnie, bo nie przyniesie to oczekiwanego efektu. My, chcąc przybliżyć Ci możliwości, związane z wyborem skarpetek męskich – oczywiście pod kątem stylizacji.

Klasyczne, stonowane skarpetki męskie

W pracy, gdzie obowiązuje ściśle określony dress code , a także podczas oficjalnych spotkań, dobór skarpet powinien być szczególnie przemyślany. W tej sytuacji nie ma mowy o tym, aby założyć np. śmieszne skarpetki męskie z bajkowym motywem – najlepszym rozwiązaniem będą te klasyczne, o stonowanych kolorach. Oczywiście do biznesowych stylizacji pasować będą skarpety czarne, brązowe, granatowe, ewentualnie szare, które należy dopasowywać do koloru spodni lub butów.

Stonowane kolory skarpetek to dzisiaj najpopularniejsze rozwiązania wśród Panów w różnym wieku – wynika to przede wszystkim z ich uniwersalności.

Kolorowe skarpetki męskie

Osoby, których nie obowiązuje dress code, a w pracy, szkole czy na spotkaniach z przyjaciółmi preferują styl casualowy, kolorowe skarpetki męskie będą jak znalazł. Doskonale pasować będą do różnokolorowych spodni, a także rozmaitych rodzajów obuwia – zarówno prostych trampek i butów sportowych, jak również obuwia zimowego.

Jak dobierać kolorowe skarpety? Oczywiście najbezpieczniej poprzez dopasowanie ich do obuwia, spodni, marynarki czy innych elementów ubioru. Ważne, aby całość się ze sobą ładnie komponowała, dlatego lepiej zrezygnować z przesadnego kontrastu.

Efektowne printy i śmieszne skarpetki męskie

Dla miłośników vintage, stylu hipsterskiego albo osób, które lubią wyróżniać się w tłumie, ciekawą alternatywą dla tych bardziej klasycznych rozwiązań będą efektowne printy. Takie skarpety mogą być wielokolorowe, posiadać rozmaite wzornictwo albo przeróżne motywy. Śmieszne skarpetki męskie sprawdzą się doskonale w odważnych stylizacjach, również tych, w których nowoczesne trendy łączą się z klasyką.

Warto eksperymentować, ponieważ pozwoli Co to znaleźć Twój własny, charakterystyczny styl. Co wybrać? To również zależy tylko od Ciebie i Twoich preferencji – pamiętaj tylko o tym, że skarpetki męskie to bardzo ważny element stylizacji i jego bagatelizowanie może popsuć ogólne wrażenie, nawet pomimo najlepszych, najbardziej modnych elementów garderoby.

Kategorie
Moda