Jak wybrać szpital do porodu?

Poród to spore wyzwanie dla ciężarnej kobiety, która powinna w jego czasie zostać otoczona jak najlepszą opieką lekarską. Nic więc dziwnego, że coraz więcej świadomych kobiet decyduje się na wcześniejsze poszukiwanie szpitala, który byłby w stanie im ją zapewnić. Jesteś jedną z nich? Sprawdź więc jak wybrać szpital do porodu.

Nie musi to być najbliższy szpital

Pamiętaj, że w przypadku porodu nie obowiązuje rejonizacja, dlatego możesz wybrać dowolny szpital z oddziałem położniczym, który będzie odpowiadał twoim potrzebom. Jednocześnie jednak warto zdawać sobie sprawę, że poród może mieć naprawdę różny ( w tym także bardzo dynamiczny) przebieg. Lepiej więc nie wybierać placówki oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów.

Sprawdź opinie w sieci

Zanim zdecydujesz się na wizyty w szpitalach warto ograniczyć pole poszukiwań. Sprawdź więc opinie w internecie o placówkach w twojej okolicy. Dzięki temu będziesz wiedziała jak w poszczególnych z nich traktowane są pacjentki i ich dzieci. Młode mamy chętnie dzielą się swoimi opiniami na temat poszczególnych placówek, dzięki czemu możesz uniknąć tych, w których nie czułabyś dobrej opieki.

Zastanów się na czym ci zależy

Jeśli chcesz być w pełni zadowolona z wybranego szpitala zastanów się na czym najbardziej ci zależy. Czy jest to nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra, dostęp do znieczulenia oraz innych udogodnień a może zależy ci na tym, by poród mógł przebiegać aktywnie? Być może po prostu zależy ci na tym, by sala porodowa była przytulnym, klimatycznym miejscem. Określając swoje potrzeby łatwiej znajdziesz szpital, który jest w stanie wyjść im naprzeciw.

Odwiedź placówkę

Nie bazuj tylko na zasłyszanych lub przeczytanych opiniach. Choć są bardzo ważne i pomocne nie zastąpią wizyty na oddziałach szpitalnych. Masz pełne prawo sprawdzić stan placówki, porozmawiać z położnymi oraz zapytać o nurtujące cię kwestie dotyczące przebiegu porodu w danej placówce. Dzięki temu wybierzesz świadomie i poczujesz się spokojniejsza. Pamiętaj, żeby poszukiwania zacząć odpowiednio wcześnie a więc już w 6-7 miesiącu ciąży.

Artykuł konsultowany z http://www.aborcja.cz.

Kategorie
Poradniki