Rozwód a zwierzęta domowe

Podczas rozwodu warto pamiętać o naszym pupilu, który często odgrywa ważną rolę w małżeństwie, często podobną do roli dziecka. W świetle prawa zwierze jest traktowane jak rzecz, co niestety jest bardzo przykre, ponieważ zwierzęta podobnie jak ludzie bardzo mocno przywiązują się do innych, w szczególności do swoich właścicieli, którzy podczas rozwodu często zapominają o jego dobru i na siłę lub na złość starają się o prawa do niego. W sprawie, w której małżeństwo nie jest w stanie porozumieć się co do opieki nad zwierzęciem, sąd może im w tym znacznie pomóc. W kwestii przyznania opieki nad zwierzęciem jest ciężej niż w kwestii dziecka, ponieważ przepisy prawne bezpośrednio tego nie regulują i zazwyczaj sąd przyznaje opiekę temu, który lepiej będzie w stanie zadbać o zwierzę. Często sprawą naszego pupila będzie musiał zajmować się sąd podczas trwania rozdzielności majątkowej, ponieważ zgodnie z przepisami zwierzę traktowane jest jako przedmiot wspólnego gospodarstwa domowego.

Jak wygrać sprawę o naszego zwierzaka 

Pomocny w takich sprawach najbardziej okazuje się adwokat Katowice rozwód, do którego możemy udać się po poradę. On najlepiej będzie w stanie doradzić i poprowadzić naszą sprawę, aby pomóc nam uzyskać prawo do posiadania naszego ukochanego pupila. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjaśnienie wszystkich zażyłości ze zwierzęciem i udowodnienie, że to właśnie pod naszą opieką będzie mu najlepiej.

Dobro zwierzęcia

Ważny, aby podczas całej tej rozprawy pamiętać o dobru naszego milusińskiego i o tym, by za wszelką cenę udowodnić, że to właśnie my jesteśmy jego godni. Niestety często partnerzy podczas rozstania starają się na złość drugiej stronie odebrać jej to, co kochają bardzo mocno. W tego typu sprawach niezwłocznie należy udać się do adwokata, który bezpośrednio doradzi nam co mamy robić, by nie stracić naszego ukochanego psa, kota czy innego zwierzaka. Na takich sprawach nie warto oszczędzać i trzeba walczyć do końca o prawa do opieki nad naszym ukochanym zwierzakiem.

Kategorie
Poradniki