Krem na suche i pękające pięty sposobem na piękne stopy

Każda kobieta marzy o pięknych stopach. Warto o nie zadbać nie tylko latem, ale także jesienią i zimą, kiedy to narażone są na liczne podrażnienia oraz działanie wielu niekorzystnych czynników.

Niestety, po okresie wiosenno-letnim bardzo często zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp, czyli tej jednej z najbardziej zakrytych części ciała. A tymczasem to idealny moment aby sięgnąć po krem do suchych stóp, który nie tylko odbuduje skórę i zminimalizuje problem pękających pięt, ale także nawilży naskórek, dzięki czemu stopy staną się miękkie i idealnie wygładzone. Taka pielęgnacja świetnie nadaje się dla każdej z pań, a co ważne – nie jest ani czaso- ani pracochłonna.

Kiedy warto stosować krem na pękające pięty?

Warto pamiętać, żeby przez cały rok pielęgnować swoją skórę. Nie należy także zapominać o stopach, które nieustannie narażone są na duży nacisk i liczne podrażnienia. To właśnie specjalnie dla tej części ciała został stworzony nowoczesny krem do suchych i szorstkich stóp, który doskonale zadba o zmęczone stopy i pękające pięty. Najlepiej stosować go na noc, po dokładnym oczyszczeniu skóry. Cały zabieg nie jest skomplikowany i zamyka się w trzech krokach.

  • Krem należy wsmarować, jednocześnie przy tym masując i rozluźniając zmęczone stawy i mięśnie.

  • Następnie należy dać nogom odpocząć i pozwolić, aby kosmetyk zaczął działać.

  • W przypadku bardzo suchej i zniszczonej skóry, warto założyć bawełniane skarpetki, które ochronią stopy przed obtarciem, a jednocześnie pozwolą na stopniowe wnikanie kosmetyku do głębszych warstwa, nawet przez kilka kolejnych godzin.

Popularne składniki w kremie na pękające pięty

Nowoczesne kosmetyki mają doskonale zbilansowane składy, które korzystnie wpływają na wygląd i kondycję skóry na całym ciele. W kremie do suchych stóp (zobacz produkt: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-na-suche-i-pekajace-piety/) znajdują się m.in. masło shea, które długotrwale natłuszcza i utrzymuje optymalne nawilżenie, naturalny olej z orzechów makadamia, który przywraca skórze elastyczność oraz wyciąg z porostów alpejskich usnea barbata, który ma działanie bakteriobójcze i dezodoryzujące, a także prowitamina B5 czy panthenol. Kosmetyk ten pozwala także złagodzić uciążliwe dolegliwości, jak wrażliwa na ból, pękające pięty i szorstka skóra, ale także zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, co może się zdarzyć w cięższym zimowym obuwiu. Tak opracowany preparat jest idealny dla wszystkich kobiet, które chcą zadbać o stopy także zimą i dostarczyć im dawkę niezbędnych pielęgnujących i nawilżających składników.

Kategorie
Zdrowie