Kafelki do kuchni w niepowtarzalnych stylizacjach

Zaaranżowanie i wyposażenie kuchni niejednokrotnie spędzają sen z powiek kolejnym właścicielom domów i mieszkań. Jest to o tyle trudne pomieszczenie, że powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim w pełni funkcjonalne dla wszystkich domowników. To sprawia, że wybór poszczególnych sprzętów, czy wcześniej nawet materiałów wykończeniowych, takich jak kafelki do kuchni musi być bardzo dobrze przemyślany. Zwykle także nie ma możliwości, aby co kilkanaście miesięcy zmieniać wystrój, co powinno mieć znaczący wpływ na nasze decyzje już w momencie opracowywania projektu.

Kiedy kafelki do kuchni sprawdzą się najlepiej?

Kafelki do kuchni to jeden z najpopularniejszych elementów aranżacji tego pomieszczenia. Pojawia się na ścianach, podłogach, a niekiedy nawet tworzy się z nich zabudowę do niezbędnych sprzętów oraz urządzeń AGD. Ten materiał wykończeniowy sprawdzi się doskonale zarówno w zamkniętej kuchni, jak i w otwartym na salon – aneksie kuchennym. Z jego pomocą można estetycznie oddzielić każde pomieszczenie, bez konieczności stawiania ścianki działowej. Płytki rekomendowane do wnętrz są trwałe, ale jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego bez obaw można je zakładać w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenek i piekarników. Są także bardzo odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego nie odkształcą się po kontakcie z gorącym garnkiem czy rozgrzaną blaszką do pieczenia.

Jak zaaranżować kafelki do kuchni?

Jeszcze kilka lat temu w większości domowych pomieszczeń górowały tapety lub boazerie. Dziś odchodzi się od takich trendów i znacznie częściej wykorzystuje się kafelki do kuchni – https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html. Są one bowiem znacznie trwalsze, bardziej odporne na działanie temperatury czy wilgoci, a także niezwykle łatwo usunąć z nich brud i wszelkie zaschnięte plamy. Kafelki gładkie, z delikatnym połyskiem lub z delikatnymi przejściami kolorystycznymi zwykle wykorzystuje się do aranżacji podłogi. Tam też wiele osób wybiera proste, duże płytki, bez dodatkowych dekorów. Nieco większa swoboda panuje w wyborze płytek na ścianę lub do zabudowy – tutaj ograniczeniem jest przede wszystkim fantazja i zmysł estetyczny poszczególnych klientów. Na ścianach w kuchni pojawiają się kolorowe kafelki z widocznymi motywami, mozaiki, dekory, wypukłe i wklęsłe dekoracyjne panele. Wybór jest ogromny, trzeba jedynie umieć dopasować poszczególne produkty do całej aranżacji. Tylko wtedy całe pomieszczenie będzie zachwycało wszystkich domowników i długo nikt nie będzie mówił o kolejnych uciążliwych remontach.

Kategorie
Poradniki