Depilacja laserowa

Coraz większą popularnością cieszy się zabieg depilacji laserowej. Liczne gabinety i salony kosmetyczne proponują usługi. Jak wygląda zabieg? Czy są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Jak przebiega depilacja leserem

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent może zostać poproszony o wypełnienie ankiety, która dotyczy stanu zdrowia oraz przebytych chorób i zażywanych lekarstw. Następnie wykonywana jest próba laserem, aby sprawdzić reakcję. Jeśli jest wszystko w porządku można przystąpić do zabiegu.

Mechanizm polega na podawaniu promienia światła przez laser. Następnie światło pochłaniane jest przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią mieszek. Po wykonaniu zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące zaczerwienienie. Obrzęk i zaczerwienie ustępuje po kilku godzinach. Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny i basenu. Nie podrażniać skóry preparatami z alkoholem lub spirytusem. Należy unikać złuszczania naskórka i peelingów oraz opalania przez trzy tygodnie.

Należy pamiętać, że nie jest to jednorazowy zabieg. A dopiero seria zapewnia nam oczekiwane rezultaty. Potem wystarczy raz w roku, aby podtrzymać efekty. Szczegóły oferty dostępne na https://depilacja-laserowa.wroclaw.pl.

Przeciwwskazania

Jak przed każdym zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Do depilacji laserowej są to:

  • opalona skóra
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • ciąża
  • nowotwory
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie

Przygotowanie do zabiegu

Do depilacji laserowej należy wcześniej odpowiednio się przygotować, aby był on w pełni skuteczny. Najlepiej odbyć wcześniej konsultację. Gdzie zostanie omówiony twój stan zdrowia i wszelkie szczegóły przygotowania. Pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami. Depilacji w domu należy zaprzestać miesiąc przed wizytą. Natomiast dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające oraz zioła (nagietek, dziurawiec ). Trzeba też wcześniej zrezygnować z opalania lub stosowania samoopalaczy.

Kategorie
Uroda