Co warto zobaczyć z dzieckiem w Warszawie?

Warszawa ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci! Zależnie od indywidualnych potrzeb i zainteresowań do dyspozycji są muzea, parki, teatry, zabytki i wiele innych ciekawych propozycji. Oto te, które warto wziąć pod uwagę podczas wizyty w stolicy!

Stare Miasto

Zabytkowe Stare Miasto w Warszawie to jeden z obowiązkowych punktów dla zwiedzających w każdym wieku. To malowniczy obszar z wieloma zabytkowymi budynkami, które rozbudzają dziecięcą wyobraźnię.

Na szczególną uwagę zasługuje Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, zespół murów miejskich z barbakanem, kolorowe kamienice oraz majestatyczne świątynie.

Pałac Prezydencki

Podczas wizyty w Warszawie nie można także pominąć Pałacu Prezydenckiego, który zlokalizowany jest w Śródmieściu, przy ulicy Krakowskie Przedmieście.

To oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i największy pałac w Warszawie.

Pałac Kultury i Nauki

Jedno z najbardziej popularnych miejsc w stolicy i najwyższy budynek w Polsce. Warto zobaczyć go z zewnątrz i wejść do środka.

W Pałacu Kultury i Nauki czeka także dużo atrakcji dla najmłodszych. A uwagę zasługują taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta, a także znajdujące się w budynku Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii oraz Muzeum Domków dla Lalek.

Stadion Narodowy

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych będzie również Stadion Narodowy. To właśnie tam odbywają się ważne mecze, ale także inne wydarzenia, na przykład koncerty, jarmarki. Zimą stadion jest miejscem zabaw na śniegu w Zimowym Miasteczku.

Stadion jest udostępniony do zwiedzania – dostępne są również trasy dla dzieci, podczas których można zobaczyć go od środka.

Teatry dziecięce

Rodzice, którzy zastanawiają się, co dla dzieci w Warszawie będzie dobrym pomysłem na deszczowy dzień, powinni zainteresować się teatrami dziecięcymi.

W stolicy działają sceny przygotowane także dla najmłodszych – dla dzieci już od pierwszego roku życia. Uczestnictwo w spektaklu teatralnym będzie kapitalną alternatywą dla kolejnej wizyty w kinie!

Kategorie
Dom i Rodzina