Rozpraw się z cellulitem – zabiegi medycyny estetycznej

Z cellulitem borykają się najczęściej panie, dla których gabinety medycyny estetycznej znalazły szereg rozwiązań. Dzięki bezpiecznym i bezbolesnym zabiegom zapomnieć można o kompleksach związanych z pojawieniem się „pomarańczowej skórki” i cieszyć się bez skrępowania wakacjami na plaży.

Sposób numer 1 – mezoterapia igłowa

Zabieg nazywany jest często metodą „2w1”, ponieważ działa na dwa sposoby. Skuteczny jest nie tylko preparat wstrzykiwany pod skórę, ale również samo nakłuwanie sprawia, że szybciej się ona regeneruje. Mezoterapia igłowa wykonywana jest przy pomocy bardzo cienkiej i precyzyjnej igły, a najczęściej wykorzystywane substancje to kwas hialuronowy, rutyna, kofeina, wyciąg z karczocha, karnityna z prokainą oraz osocze bogatopłytkowe. Jak zabieg wpływa na redukcję cellulitu? Jego celem jest poprawa krążenia oraz spalanie tłuszczu, co sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny, a w końcu znika. Dla uzyskania zadowalającego efektu konieczne jest wykonanie minimum 6 zabiegów w odstępach czasowych.

Sposób numer 2 – cellulipoliza

Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa nakłuwana jest dwoma, bardzo cienkimi igłami, między którymi przepływa prąd. Pod wpływem niskiej i bezpiecznej częstotliwości zwiększa się przepływ krwi oraz przemiana materii, co znacząco wpływa na redukcję cellulitu.

Sposób numer 3 – drenaż limfatyczny

Masaż wykonywany przy użyciu specjalistycznych urządzeń, którego celem jest odprowadzenie wody z tkanek. Możliwe jest to dzięki pobudzeniu krążenia krwi i limfy. Pierwsze efekty pojawiają się dopiero po kilku zabiegach, a do uzyskania zadowalających rezultatów potrzeba ich około 20.

Nie tylko zabiegi, czyli pielęgnacja kluczem do pięknego wyglądu

Skorzystanie z zabiegów rozwiąże problem, ale bez zastosowania się do zaleceń lekarza, cellulit może szybko powrócić dlatego tak ważne jest to jak dbamy o siebie. Na jego powstawanie wpływ ma przede wszystkim nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej. Zacząć więc należy od zmiany codziennego menu na bogatsze w warzywa i owoce oraz zapewnienie sobie ruchu każdego dnia – może to być spacer lub czynność wymagająca większego wysiłku.

Dodatkowo można stosować kometyki – w domu warto stosować peelingi z wykorzystaniem kosmetyków mających naturalny skład. Zmielone pestki owoców mogą mieć zaskakujące działanie i będą przede wszystkim bezpieczne dla skory. W redukcji cellulitu pomoże również stosowanie szczotek do masażu, zarówno na sucho, jak i na mokro. Bez pielęgnacji efekty zabiegów medycyny estetycznej mogą zniknąć.

Kategorie
Uroda