Proste sposoby na białe zęby

Każdy z nas chce cieszyć się idealnie wyglądającym, białym uśmiechem. Niestety, nie zawsze nasze zęby wyglądają tak, jak tego chcemy. Nieprawidłowe nawyki dotyczące mycia zębów, kawa, czerwone wino czy palenie papierosów – to wszystko sprawia, że nasz uśmiech przestaje wyglądać idealnie. Na szczęście, istnieją skuteczne domowe sposoby na odzyskanie białych zębów. Poznajmy je!

Soda oczyszczona to twój sprzymierzeniec

Wśród produktów, które pomóc mogą ci w przywróceniu bieli twoich zębów soda oczyszczona zajmuje pierwsze miejsce. Wystarczy, że do ulubionej pasty do zębów dodasz niewielką szczyptę sody by twoje zęby stały się widocznie bielsze i to już po jednym użyciu. Mieszanki pasty z sodą używaj raz dziennie.

Wykorzystaj sezon na truskawki

Owocem, który ma zbawienny wpływ na odcień naszych zębów są truskawki. Malutkie nasionka, które znajdują się na zewnętrznej warstwie owocu działają jak peeling i skutecznie usuwają z zębów zabrudzenia. Warto pamiętać jednak, by nie łączyć tego pysznego owocu z białym cukrem. On niestety nie ma zbyt dobrego wpływu na nasze zęby.

Cytryna – dołącz ją do diety

Kolejnym sposobem na domowe wybielenie zębów jest regularne spożywanie cytryny. Zawarty w niej kwas askorbinowy ma bowiem właściwości wybielające. Aby wybielanie zębów cytryną było bezpieczne zrezygnuj z pocierania ich miąższem owocu. O wiele lepiej zdecydować się na wyciśnięcie soku i picie go w postaci rozcieńczonej z wodą.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Unikasz picia kawy, myjesz zęby po każdym posiłku oraz używasz nici dentystycznych a mimo to odcień twoich zębów wciąż nie jest biały. W takim przypadku warto zdecydować się na nieco bardziej radykalne kroki. Obecnie możesz skorzystać z wybielających past, pasków i żelów, które z powodzeniem zastosujesz w domu lub postawić na profesjonalną pomoc w gabinecie dentystycznym. Dentysta usunie kamień nazębny oraz nałoży na twoje zęby nakładkę ze specjalnym żelem, który przywróci im biel. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny a jego efekty z pewnością pozytywnie cię zaskoczą.

Jak widzisz, nawet jeśli twój uśmiech nie wygląda idealnie możesz zrobić naprawdę sporo by to zmienić. Co więcej, domowe metody są całkowcie bezpieczna a produkty, których potrzebujesz by je zastosować znajdują się w każdym sklepie spożywczym. Dlatego też nie załamuj się wyglądem swojego uśmiechu tylko zacznij działać. To naprawdę działa.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Awo-dent – gabinet stomatologiczny w Puławach

Kategorie
PoradnikiZdrowie
Jeden komentarz
 • Redakcja
  baginskistomatologia
  9 maja 2018 o godzinie 08:47
  Napisz komentarz

  Naturalne produkty takie jak soda oczyszczona, cytryna czy truskawki faktycznie są sprzymierzeńcami w walce o białe zęby. Jednak w wielu przypadkach to za mało i tu zdecydowanie polecamy konsultacje ze specjalistą, ponieważ samemu trudno jest dobrać pastę czy paski wybielające, które będą dostosowane do konkretnego pacjenta i nie zrobią mu krzywdy. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego zawsze lepiej wszelkie wybory konsultować z profesjonalistą.

 • Napisz komentarz

  *

  *

  *

  code