Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Każda z nas, kobiet, lubi dbać o siebie i czuć się pięknie, dlatego codziennie wykonujemy staranny makijaż, układamy piękną fryzurę, a od czasu do czasu wybieramy się na zakupy. Która z nas nie cieszy się z nowej pary butów, letniej sukienki czy dżinsów. Dbamy o siebie we wszystkich aspektach naszego wyglądu, a jednak tak wiele z nas zapomina o odpowiednim biustonoszu. Często spychamy ten temat na drugi plan, bo przecież bielizny nie widać. Wynika to niekiedy z braku umiejętności dobrania odpowiedniego stanika, skutkiem czego jest zniekształcona sylwetka. Jednak dobrze dopasowany biustonosz to nie tylko kwestia wyglądu, ale również naszego zdrowia. Odpowiednia bielizna może zapobiec wielu nieprzyjemnym dolegliwościom, jak na przykład bólowi kręgosłupa.

Jak zmierzyć swój biust?

Brafitting jest na szczęście pojęciem, które słyszymy dzisiaj coraz częściej i nie brzmi dla nas egzotycznie. To bardzo ważne, ponieważ odpowiednie dobranie biustonosza jest ważne dla naszego komfortu. Dla niektórych kobiet wciąż może wydawać się to trudne, ale w praktyce wcale takie nie jest. Dowiedz się, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

  1. Zmierz obwód pod biustem – najlepiej zrobić to nie mając na sobie stanika. Centymetr powinien gładko przylegać do naszego ciała. Dopilnuj, by był na równym poziomie z przodu i z tyłu. Ważne jest też, by obwód nie był zmierzony zbyt luźno. Uzyskany wynik zaokrąglamy w górę lub w dół – jeśli uzyskałaś wynik 71 cm – zaokrąglij do 70 cm, 74 cm do 75 cm itd.
  2. Zmierz obwód piersi – w najszerszym miejscu. By to zrobić, lekko się pochyl, wtedy pomiar będzie dokładniejszy. Możesz to robić w staniku, najlepiej miękkim, który nie spłaszczy biustu.
  3. Następnym krokiem jest sprawdzenie rozmiaru. Może Ci w tym pomóc tabela rozmiarów biustonosza. Pamiętaj, że różnica pomiędzy obwodem biustu i pod biustem wskazuje na to, jaką wielkość ma miseczka stanika. Natomiast obwód pod biustem jest tym numerem w rozmiarze biustonosza, np. 65D, 85F itp.

Jak wygląda dobrze dobrany biustonosz?

Kiedy już przymierzymy nasz biustonosz, musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  1. Ułóż piersi tak, by dobrze wyglądały w biustonoszu. W tym celu nachyl się lekko, włóż dłoń do miseczki stanika i wygarnij delikatnie pierś spod pachy do środka. Jeśli biust nie wystaje z góry lub po bokach – stanik jest za mały. Jeśli natomiast miseczki odstają – biustonosz jest za duży.
  2. Kiedy masz już go na sobie, podnieś ręce kilka razy. Powinien pozostać na swoim miejscu.
  3. Fiszbiny stanika powinny kierować się ku środkowi pachy. Nie mogą też nigdzie uciskać piersi.
  4. Zadbaj, by ramiączka biustonosza nie były ani zbyt luźne (wtedy będą notorycznie spadały), ani za ciasne (mogą powodować bóle ramion, pleców, a nawet głowy). Pamiętaj jednak, że to nie one odpowiadają za utrzymanie biustu, lecz obwód stanika.
  5. Nie wybieraj za ciasnego biustonosza z myślą, że się rozciągnie. Zanim to się stanie, może on nieodwracalnie zdeformować piersi. Dobrze dobrany stanik to taki, którego nie czujemy na swoim ciele przez cały dzień.
  6. Nowy biustonosz zawsze zapinaj na ostatnią haftkę. Z czasem będzie się on nieco rozciągał – wtedy będziesz mogła regulować jego obwód dzięki kolejnym zapięciom.

Po więcej porad zajrzyj do poradnika brafitting ABC, z którego dowiesz się wielu innych przydatnych informacji. Poprawne dobranie stanika to zarówno piękny wygląd jak i komfort fizyczny. Postaw na ekskluzywne biustonosze od Ewy Bień, a na pewno się nie zawiedziesz.

Kategorie
Poradniki