Odbudowa zęba za pomocą implantu

Pełne uzębienie jest nie tylko estetyczne, ale również niezbędne dla naszego zdrowia. Niestety, nie zawsze udaje się nam zachować wszystkie zęby. Próchnica, choroby przyzębia, wypadki – co zrobić w przypadku, w którym dojdzie do konieczności usunięcia zęba? Rozwiązań dostępnych na rynku usług stomatologicznych jest sporo. Wśród nich są te, które zapewniają idealny efekt. Jednym z nich są implanty.

Czym są implanty?

Implanty stomatologiczne to jeden z nowoczesnych sposobów odbudowy braków w uzębieniu. Implant ma postać sztucznego korzenia, który najczęściej wykonany jest z tytanu. Wokół niego tworzy się koronę, czyli białą, widoczną część zęba. Korona w przypadku implantów najczęściej wykonywana jest z akrylu, ceramiki lub cyrkonu.

Na czym polega odbudowa zęba za pomocą implantu?

Zabieg wszczepienia implantu wykonuje się na znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie. Na tym etapie implant pozostaje niewidoczny. Zanim lekarz przejdzie do kolejnych kroków połączenie implantu z kością musi się wygoić co zajmuje około 3 do 6 miesięcy. Następnie implant zostaje odsłonięty. Wkręca się w niego tzw. śrubę gojącą, dopiero wówczas, po upływie 14 dni wykonuje się uzupełnienie protetyczne.

Czy to bezpieczne?

Wiele osób, które dowiadują się na czym polega odbudowa zęba za pomocą implantu obawia się bólu oraz ewentualnych powikłań. Czy słusznie? Jak się okazuje, nie do końca. W dzisiejszych czasach implanty wykonuje się z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, dzięki czemu nie powodują one ryzyka wystąpienia alergii oraz innych powikłań. Co więcej, implant stymuluje kość, dzięki czemu zębodół utrzymywany jest w dobrej kondycji.

Zalety implantów

Implanty są rozwiązaniem, które jest naprawdę wytrzymałe i solidne. Odbudowany w ten sposób ubytek po ekstrakcji zęba to nawet kilkanaście lat pewności, że twój uśmiech będzie wyglądał idealnie. Co więcej, jest to metoda, która nie wymaga szlifowania sąsiadujących z implantem zębów, dzięki czemu jest to leczenie nie szkodzące zębom zdrowym. Implanty prezentują się bardzo estetycznie i niczym nie odróżniają od pozostałych zębów, dzięki czemu pozytywnie wpływają też na wygląd twojego uśmiechu.

Artykuł został opracowany dzięki konsultacji z http://visiodental.pl/

Kategorie
Zdrowie