Nowoczesne technologie, które zwiększą komfort twojego snu

Wszyscy doskonale wiemy, że sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie czy koncentrację. Niestety, nie każdy z nas może cieszyć się regenerującym odpoczynkiem. Przyczyną tego stanu bardzo często są nieodpowiednie, przestarzałe materace, które nie zapewniają naszym ciałom odpowiedniego ułożenia. Warto więc udać się do dobrego salonu w poszukiwaniu idealnego materaca. Podejmując wybór sprawdź, czy posiada on jedno z nowoczesnych rozwiązań, które zwiększą twój komfort.

Pianka zmieniająca swoją twardość w zależności od temperatury

Dobry materac to taki, który w pełni dopasowuje się do kształtu ciała. Dlatego też producenci materacy wprowadzają coraz nowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym jest to możliwe. Jedną z ciekawych propozycji jest pianka Visco Mind, którą znajdziemy między innymi w materacu SalonSnu.pl/Materac-Mind-Impression. To wyjątkowy materiał zmieniający swoją twardość pod wpływem temperatury co pozwala na optymalne dopasowanie materaca do kształtu ciała.

Materac podzielony na strefy

Nasze ciało potrzebuje podparcia w czasie snu – to oczywiste. Nie wszystkie jego części wymagają jednak takiego samego stopnia twardości materaca. Wprost przeciwnie – kręgosłup wymaga znacznie twardszego materaca niż nasze nogi. Materac o jednym poziomie twardości nie jest w stanie zapewnić naszemu ciału odpowiedniego podparcia dla każdej części ciała. Skutkiem tego rano wstajemy obolali i niewyspani. Dlatego też nowoczesne materace takie jak Montepiano wyposażone są w kilka stref twardości, które są idealnie dopasowane do potrzeb naszego ciała. Materac taki jest w stanie w pełni dopasować się do naturalnych krzywizn naszego ciała a jednocześnie zapewnić podparcie. Dzięki temu ma pozytywny wpływ nie tylko nasze stawy i kręgosłup, ale również krążenie.

Wyjątkowe tkaniny na pokrowiec

Wśród nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają nam cieszyć się pełnią komfortu są nie tylko te, które dotyczą budowy materaca, ale również tkanin wykorzystywanych na pokrowce. Doskonałym przykładem jest tkanina Biocell Fusion, która dzięki zawartości węgla i srebra zapewnia higienę, chroni przed gromadzeniem się kurzu czy rozwojem roztoczy. Pokrowiec taki znajdziemy między innymi na materacu SalonSnu.pl/Materac-Gran-Sonno-Fresh-Wash. Dlaczego warto wybierać tego typu pokrowce? To bardzo proste. Kurz i odchody roztoczy to bardzo silne alergeny, które mogą powodować katar i trudności z oddychaniem. To właśnie dlatego bardzo często budzimy się z uczuciem zatkanego nosa, komplenie nie kojarząc objawu tego za sygnał alergii. Eliminując roztocza i kurz z miejsca, w którym śpimy szybko poczujemy się lepiej.

Jak widzisz, obecnie materace są coraz lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Bez problemu zapewniają nie tylko pełnię komfortu, ale również higienę. Warto więc poszukiwać miejsc, w których znajdziesz szeroką ofertę takich właśnie, nowoczesnych materacy. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie je znaleźć obejrzyj film na ten temat:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=bQyYISfnZH4

Kategorie
Zdrowie