Nowoczesne sposoby na worki pod oczami

Niektóre kobiety nie mają zmarszczek wokół oczu, a i tak ich twarz ma zmęczony wygląd i sprawia wrażenie starej. Taki efekt dają worki pod oczami. Ich usunięcie jest trudne, chyba że za pomocą metod chirurgicznych i laserowych, jak blefaroplastyka.

Powodami, dla których pod oczami widoczne są worki, to najczęściej:

  • zatrzymywanie wody w organizmie
  • przemęczenie, niewłaściwy tryb życia i dieta
  • skłonności genetyczne i osobnicze
  • nadmierna wiotkość skóry, która objawia się za pomocą worków.

O ile worki pod oczami są efektem pierwszych dwóch czynników, to da się z nimi walczyć, choć nie jest to proste. Może oznaczać zmianę całego trybu życia: diety, napojów czy stosowanej pielęgnacji. Jeśli jednak winne są geny lub nadmiar skóry pod oczami, takie środki zaradcze nie przyniosą skutków. Wtedy pozostają metody z gabinetu medycyny estetycznej.

Laserowa plastyka powiek

Laserowa plastyka powiek pozwala za pomocą wiązki laserowej doprowadzić do nagrzania i mikrouszkodzenia wewnętrznej warstwy skóry. W wyniku takiego procesu jest ona pobudzana do odnowy i produkcji kolagenu, więc zwiększa się jej gęstość i elastyczność. Daje to efekt odmłodzenia. Przy niewielkich workach pod oczami laserowa plastyka powiek może wystarczyć, by skóra odzyskała młodzieńczy wygląd. Jest to też sposób na zmniejszenie worków u osób, które nie chcą sięgać po metody chirurgiczne. Jeśli jednak stały obrzęk dolnej powieki jest bardzo wyraźny, można zdecydować się równieżna blefaroplastykę powiek, czyli chirurgiczną operację powiek dolnych.

Tradycyjna blefaroplastyka powiek

Blefaroplastyka powiek to chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry z obszaru dolnej powieki. Dzięki temu to miejsce staje się gładsze i bardziej napięte. Pacjent razem z lekarzem ustala podczas konsultacji przebieg zabiegu i sposób wykonywania nacięć. W czasie zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne. W trakcie może być też wykonane obkurczanie lub plastyka mięśni dookoła oka. To szczególnie przydatne, jeśli worki pod oczami powstały w wyniku obkurczenia mięśnia wywołanego urazem, chorobą czy np. długotrwałym noszeniem źle dobranych soczewek kontaktowych. – Procedura ta w naszej klinice bardzo często poprzedzana jest innymi kosmetycznymi zabiegami naprawczymi. – mówią eksperci z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy, gdzie robi się blefaroplastykę. W ten sposób można uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Połączenie dwóch lub więcej metod

Najlepsze efekty daje połączenie chirurgicznego usunięcia nadmiaru skóry z zabiegami rewitalizującymi na obszar pod oczami. Dzięki temu można uzyskać szybko promienny wygląd i całkowicie odnowienie obszaru wokół oczu. Zdaniem specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, najczęściej stosowane jest połączenie operacji powiek dolnych z następującymi zabiegami:

  • laseroterapia
  • HIFU czyli skupiona wiązka fal utradźwiękowych
  • ostrzykiwanie osoczem krwi

W uproszczeniu wszystkie trzy metody polegają na doprowadzeniu do mikrouszkodzeń skóry, a w efekcie do pobudzenia jej do produkcji kolagenu i odnowy. W przypadku ostrzykiwania osoczem dodatkową stymulację zapewnia właśnie osocze, zawierające pobrane od pacjenta czynniki wzrostu.

Ile to kosztuje?

Cena blaferoplastyki powiek to zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Na zabieg decydują się więc raczej osoby, które mają duże kompleksy związane z wyglądem, a także te, dla których koszty nie są barierą. Skuteczna ultradźwiękowa metoda HIFU również może dochodzić ceną do kilku tysięcy – połączenie tych dwóch jest więc najskuteczniejsze, ale i najdroższe.

Na drugim końcu skali plasują się zabiegi laserowe. Te na niewielki obszar jakim są dolne powieki można zrobić już za ok. 150 – 250 zł. Jest to więc typowy szybki zabieg kosmetyczny, który można ponawiać co kilka miesięcy bez poważnego uszczuplania portfela. Zazwyczaj więc osoby, które chcą jedynie trochę wymodelować skórę pod oczami, decydują się na laser, podczas gdy pacjenci, którym zależy na gruntowym efekcie, decydują się na HIFU i blaferoplastykę powiek. Cena jest wyższa, ale efekty spektakularne. Więcej o różnych sposobach usuwania worków pod oczami na:www.bienkowscyclinic.pl.

Kategorie
Uroda