Nosidełka ergonomiczne dla dzieci – zalety takiego zakupu

Nosidełko ergonomiczne to niewątpliwie przedmiot, o którym powinni pomyśleć świeżo upieczeni rodzice. Z jednej strony – jeśli dobrze przemyślimy i wybierzemy nosidełko to posłuży nam ono przez wiele lat. Z drugiej – warto sprawdzić, jakie produkty są dostępne na rynku i wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania. W tym wpisie opowiemy o zaletach zakupu nosidełka ergonomicznego.

Zanim zdecydujemy się za wybór i zakup odpowiedniego nosidełka dla dziecka, warto mieć na uwadze dwa podstawowe aspekty. Nosidełko ergonomiczne to produkt przeznaczony dla dzieci, które opanowały już umiejętność samodzielnego siadania. Jeśli dziecko jeszcze nie umie siadać, to trzeba zacząć przygodę z noszeniem dziecka od chusty tkanej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, maluch uzyska prawidłową pozycję, która odciąży jego kręgosłup oraz będzie wspierać rozwój stawów biodrowych.

Drugim, bardzo ważnym elementem przy zakupie zarówno nosidełka, jak i chusty do noszenia dzieci jest fakt, że dziecko nosimy tylko i wyłącznie przodem do rodzica, nigdy tyłem. Nawet jeśli producent na opakowaniu pisze inaczej, to na dzień dzisiejszy nie ma sprzętu, który umożliwia noszenie dziecka twarzą do świata w sposób umożliwiający bezpieczne noszenie. Przodem do świata, w pozycji pionowej można nosić dziecko jedynie na rękach i to z zachowaniem pewnych zasad, które pozwolą mu zaokrąglić plecy i odciążyć tym samym kręgosłup.

Na co zwrócić uwagę wybierając nosidełko?

Szukając odpowiedniego nosidełka do noszenia dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów:

  • Wybieraj takie nosidełko, które zostało uszyte z tkaniny atestowanej, najlepiej antyalergicznej.
  • Warto wybrać takie nosidełko, które ma regulowaną wielkość, dzięki czemu będzie ono rosło razem z dzieckiem. Taką zaletę posiada np. nosidełko ergonomiczne Fidella.
  • Zwróć uwagę czy panel nosidełka jest miękki. Dzięki temu nosidełko dostosuje się do kształtu pleców dziecka.
  • Dobrze, gdyby nosidełko dało się wyprać w pralce – to bardzo pomocne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie zostanie pobrudzone, a w przyszłości będziemy myśleć o jego sprzedaży.
  • Wybierz taki produkt, w którym szelki będą dowolnie regulowane. Pozwoli to używać nosidełko przez obojga rodziców, których różnice w wzroście są widoczne.
  • Warto zwrócić uwagę czy szelki są szerokie i miękkie – pozwoli to na wygodniejsze noszenie dziecka, ponieważ jego ciężar rozłoży się równomiernie na obydwu ramionach.

Zalety z zakupu nosidełka ergonomicznego

1. Wygoda i komfort użytkowania

Nosidełka ergonomiczne charakteryzują się przede wszystkim wygodą i komfortem użytkowania. Są bardzo dobrą alternatywą nie tylko dla wózków, w których często przebywają nasze dzieci, ale także dla tradycyjnego noszenia maluchów na rękach. Wygoda związana z zakupem nosidełka ergonomicznego wiąże się z tym, że dziecko w takim nosidełku, w każdej chwili może uciąć sobie drzemkę. Bez względu na to gdzie jesteśmy, nosidełko podtrzyma kręgosłup w prawidłowej postawie i pozwoli dziecku na wygodny i spokojny sen. Bowiem nie ma nic lepszego niż drzemka w ciągu dnia, z głową wtuloną w ciało rodzica.

2. Wolne ręce

Nosząc dziecko w nosidełku, rodzice mają wolne ręce i mogą wykonywać codzienne obowiązki. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Bowiem przez cały czas mamy dziecko na oku, pozwalamy mu na swobodę związaną z poruszaniem nóżkami, pracujemy nad jego prawidłową postawą oraz dajemy możliwość spania w każdej chwili. Z drugiej strony, mamy wolne ręce i możemy swobodnie wykonywać swoje prace, np. sprzątać mieszkanie, przygotowywać obiad, robić zakupy czy spacerować. Dziecko, w nosidełku może być zarówno z przodu, jak i z tyłu, zachowując zasadę, że zawsze jest zwrócone twarzą do rodzica.

3. Wejdziesz tak, gdzie nie wjedziesz wózkiem

Jeśli korzystamy z nosidełka ergonomicznego to dostaniemy się nim wszędzie tam, gdzie nie będzie możliwy wjazd tradycyjnym wózkiem. Niekiedy uciążliwe będzie dostanie się wózkiem do osiedlowego sklepu, w którym trzeba pokonać kilka schodów. Posiadając nosidełko, schodki nie będą stanowiły żadnego problemu. Podobnie będzie w czasie wakacji, kiedy np. korzystamy z lokalnej komunikacji miejskiej, w której brakuje miejsca na wózek lub wynajmujemy pokój w pensjonacie, który nie posiada windy. Wejście z wózkiem na drugie piętro może stanowić nie lada wyzwanie.

4. Kupujesz – sprzedajesz

Wybór i zakup odpowiedniego nosidełka ergonomicznego to inwestycja, która się opłaca. Bowiem, nawet jeśli wybierzemy nosidełko, które będzie rosło razem z dzieckiem, to w pewnym momencie i tak dziecko z niego wyrośnie. Wówczas, bez problemu sprzedamy nosidełko i odzyskamy część środków, które zainwestowaliśmy w jego zakup.

5. Łatwość zakładania

Ostatnią zaletą, dzięki której chcemy wam pokazać, że warto kupić nosidełko ergonomiczne jest łatwość jego zakładania. Założenie nosidełka nie wymaga zbyt dużej ilości czasu ani szczególnych umiejętności, które pozwolą ci je ubrać. Każdy producent dołącza instrukcję, dzięki której bez problemu dowiedz się, jak nosidełko ubrać, wyregulować oraz zdjąć.

Kategorie
Dom i Rodzina