Nadchodzi jesień. To najlepszy moment, aby zacząć myśleć o depilacji laserowej!

Regularna depilacja pastą cukrową lub woskiem, codzienne golenie nóg w lato i usuwanie wrastających włosków pęsetą – to czynności, które po wielu latach mogą naprawdę zmęczyć. Jeśli w tym roku pomyślałaś, że masz już dosyć zmagań z nadmiernym owłosieniem i chcesz wykonać trwałą depilację laserową, to najlepszy moment, aby zacząć o niej myśleć. Nadchodzi jesień, a tym samym pora roku, podczas której gabinety medycyny estetycznej skupiają się właśnie na wykonywaniu zabiegów laserowych.

Depilacja laserowa – kiedy?

Dlaczego najlepszym momentem na depilację laserową jest jesień? To przede wszystkim z tego względu, że zabiegi laserowe nie powinny być wykonywane na świeżo opalonej skórze, ponieważ zwiększa to ryzyko poparzenia podczas zabiegu. Innowacyjne technologie wykorzystywane dziś w medycynie estetycznej, tak jak technologia Skintel w laserze Vectus dostępnym w Klinice Miracki w Warszawie, potrafią dostosować swoje parametry bezpośrednio do kolorytu skóry, chroniąc ją przed niepożądanymi efektami ubocznymi. Nie zmienia to jednak faktu, że świeża opalenizna nadal stanowi przeciwwskazanie do zabiegu. Musimy też pamiętać o tym, że wystawianie skóry na działanie słońca jest również niewskazane po zabiegu. Podczas wykonywania depilacji laserowej latem, trudno uniknąć kontaktu ze słońcem, dlatego specjaliści zalecają przeprowadzenie tego typu zabiegów jesienią, gdy natężenie słońca jest już znacznie zmniejszone.

Jakie urządzenie do epilacji laserowej?

Obecnie na rynku medycznym możemy spotkać kilka lub nawet kilkanaście różnych urządzeń przeznaczonych do depilacji laserowej. W samej Klinice Miracki w Warszawie znajdują się trzy różne urządzenia do laserowego usuwania owłosienia, spośród których każde ma swoje niezaprzeczalne zalety. W laserze Vectus jest nią właśnie wspomniana technologia Skintel, której sekret tkwi w wbudowanym w laser inteligentnym czytniku pomiaru melaniny w skórze pacjenta. Dzięki niemu urządzenie dostosowuje optymalne parametry zabiegu, aby był on jak najbardziej efektywny i bezpieczny dla pacjenta. Mówiąc prościej, pacjent nie musi czekać na całkowite ustąpienie opalenizny, aby poddać się zabiegowi depilacji bez ryzyka poparzenia.

Ogromną popularnością wśród pacjentów Kliniki Miracki cieszy się także laser Motus AX Deka. To jedno z niewielu urządzeń do epilacji na świecie, które nie przysparza pacjentowi żadnych dolegliwości bólowych podczas zabiegu. To przede wszystkim zasługa chłodzonej do 15 stopni Celsjusza szafirowej płytki, która maksymalnie minimalizuje ból odczuwany przez pacjenta podczas terapii. Ponadto, w laserze Motus spotkamy się też z możliwością najszybszego wychwycenia w skórze melaniny, co sprawia, że urządzenie to doskonale sprawdzi się również na jasnych i cienkich włosach. Warto przypomnieć, że jeszcze do niedawna epilacja laserowa pozwalała przynieść satysfakcjonujące rezultaty jedynie na grubych i ciemnych włosach, a przy tym jasnej skórze.

Niedawno do grona laserów epilacyjnych w Klinice Miracki dołączył także Thunder MT, który stanowi idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów. Umożliwia indywidualne leczenie bez kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem a skutecznością. To zdecydowanie najnowocześniejszy, najszybszy i najmocniejszy laser wśród wszystkich laserów do epilacji. Łączy w sobie parametry lasera aleksandrytowego i neodymowo-yagowego, co zwiększa jego skuteczność, a dodatkowo jest wyposażony w specjalny system chłodzenia, który czyni zabieg epilacji minimalnie bolesnym.

Więcej informacji na temat nowoczesnego lasera Thunder MT oraz pozostałych urządzeń do epilacji dostępnych w warszwaskiej Klinice Miracki znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/epilacja-i-depilacja-laserowa-thunder-mt/

Kategorie
Uroda