Depilacja laserowa w salonie kosmetycznym

Każda kobieta marzy o gładkiej i pięknej skórze. Gabinety proponują liczne zabiegi pozwalające utrzymać skórę w dobrej kondycji. Coraz większym uznaniem cieszy się depilacja laserowa, ponieważ pomaga usunąć niechciane owłosienie na długo.

Włosy, których chcemy się pozbyć mogą być w różnej fazie wzrostu. Jedne mogą być w fazie anagen – są to włosy widoczne na skórze. Właśnie takie ulegają zniszczenia podczas depilacji laserem. Pozostałe włosy są w fazie telogen (uśpienia), który trwa 3-8 tygodni. Po tym czasie włosy przechodzą w fazę wzrostu. Właśnie dlatego depilacja laserowa musi być przeprowadzona w serii zabiegów. Najlepiej od 4 do 8 razy w odstępach 3-8 tygodni. Potem dla podtrzymania efektu wystarczy wykonać raz w roku depilację laserową.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz z chorobami skóry, tj. łuszczyca, grzybica, AZS czy bielactwo. Nie należy wykonywać depilacji na opaleniznę, a także jeśli są znamiona, brodawki lub blizny. Przeciwwskazanie to również choroby nowotworowe, epilepsja, opryszczka oraz rozrusznik serca.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania. Trzeba oczyścić skórę i nie stosować żadnych kremów ani innych kosmetyków. Wcześniej odstawić leki światłouczulające – antybiotyki, przeciwcukrzycowe, antydepresanty i tabletki antykoncepcyjne. O podobnym działaniu są zioła, tj. dziurawiec czy nagietek. Nie stosować peelingów i innych zabiegów złuszczających skórę. Samodzielnie można tylko golić włosy maszynką, nie wolno używać depilatorów czy pęsety.

Postępowanie po zabiegu

Po depilacji laserowej nie można się opalać, korzystać z sauny, basenu i gorących kąpieli. Nie stosować leków uczulających na słońce oraz ziół. A także zabiegów złuszczających i peelingów. Jeśli chodzi o kosmetyki to nie mogą one być na bazie alkoholu ani spirytusu. Zaleca się stosowanie kremów łagodzących, typu alantan.

Więcej artykułów o podobnej tematyce można przeczytać pod adresami:

Kategorie
Uroda