Na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy?

Koreanki znane są na całym świecie z pięknej urody i zadbanej cery. Opracowany koreański rytuał pielęgnacji twarzy zyskuje popularność również na Zachodzie. W czym tkwi jego sekret?

Koreańskie podejście do pielęgnacji jest odmienne od zachodniego. Kobiety mieszkające w Europie czy w Ameryce skupiają się na ukrywaniu niedoskonałości i na zabiegach upiększających. Nie zawsze dbają o stan skóry i zapobiegają jej późniejszym problemom.

Z kolei koreańska pielęgnacja twarzy skupia się przede wszystkim na dostarczenie skórze jak najlepszych składników, aby cieszyć się pięknym wyglądem na dłużej. Dzięki temu zapobiegają powstaniu niedoskonałości i powstrzymują efekty starzenia. Pielęgnacja twarzy jest dla Koreanek rytuałem, który uwzględnia wszystkie potrzeby ich skóry.

Jak wygląda koreański rytuał?

Podstawą koreańskiego rytuału jest przede wszystkim oczyszczenie i nawilżenie cery. W tym celu Koreańki używają olejków i kosmetyków na bazie wody. Dzięki temu w delikatny sposób usuniemy zanieczyszczenia oraz resztki makijażu z powierzchni skóry.

Krokiem, o którym wiele kobiet zapomina to użycie tonera. Przywrócenie twarzy jej naturalnego PH jest niezwykle ważne, aby przygotować skórę na kolejne zabiegi. Ponadto do dwóch razy na tydzień warto użyć delikatnego peelingu. W efekcie czego usuniemy martwy naskórek i zwiększymy wchłanialność innych kosmetyków.

Koreańska pielęgnacja twarzy to także ampułki i esencje, które mają za zadanie nawilżyć skórę i dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych. Ponadto pomogą w walce niedoskonałościami i powstrzymają efekty starzenia. Krok ten można wykonać zarówno przed makijażem, jak i wieczorem.

Warto także uwzględnić nawilżający krem pod oczy. Koreanki mają świadomość tego, jak skóra w tym miejscu jest delikatna. Odpowiedni krem pozwoli zwalczyć nie tylko podrażnienie tych okolic, ale także powstrzyma pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Fenomen koreańskich maseczek w płachcie

Tkanina z biocelulozy nasączona cennymi składniki okazała się wielkim fenomenem na skalę światową. Koreańskie maseczki w płachcie sprawdzą się do każdego typu cery. Poszczególne esencje mają działanie nawilżające, złuszczające, czy też regenerujące.

Maseczki w płachcie są o wiele bardziej skoncentrowane aniżeli ich standardowe odpowiedniki. Przylegająca tkanina pozwala na lepszą absorpcję składników aktywnych. Dzięki czemu efekty zobaczymy już po pierwszym użyciu.

Koreańska pielęgnacja twarzy jest coraz powszechniejsza na całym świecie. Dzięki niej kobiety stają się świadome potrzeb swojej skóry i wybierają najlepsze do niej produkty. Wprowadzenie koreańskiego rytuału do naszej codziennej pielęgnacji pozwoli cieszyć się piękną i zdrową skórą.

Kategorie
Uroda