Kiedy leczenie pijawkami może pomóc?

Naturalne metody leczenia cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wśród tych, które zyskały naprawdę spore grono zwolenników wymienić możemy hirudoterapię czyli leczenie pijawkami. Nie ma w tym nic dziwnego – to metoda, która znana jest od wieków a przy tym daje naprawdę doskonałe efekty. Sprawdźmy kiedy warto ją wykorzystać.

Gdy są problemy z układem krążenia

W śluzie pijawek znajdziemy substancje, które wpływają na rozrzedzenie krwi oraz pomagają walczyć z wysokim cholesterolem. Dzięki temu hirudoterapia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu miażdżycy, zbyt dużej gęstości krwi oraz słabych naczyń krwionośnych. Leczenie pijawkami pomaga również wyregulować ciśnienie.

Gdy chcesz zadbać o nerki i wątrobę

Hirudoterapia to nie tylko sposób na leczenie układu krążenia, ale również wielu innych schorzeń. Pomaga np. zadbać o stan nerek i wątroby przywracając im prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki leczeniu pijawkami organy te lepiej radzą sobie z usuwaniem toksyn.

Żylaki, trudno gojące się rany, problemy ze skórą

Pijawki mogą pomóc nam również w sytuacji, w której zmagamy się z żylakami. Doskonale wpływają na gojenie się ran (z powodu substancji antybakteryjnych zawartych w ich śluzie). To jednak nie wszystko. Hirudoterapia coraz częsciej wykorzystywana jest także w kosmetyce – może bowiem pomóc w leczeniu dolegliwości skórnych oraz opóźniać procesy starzenia.

Kiedy nie można stosować pijawek?

Mówiąc o tym, kiedy leczenie pijawkami może pomóc nie sposób nie wspomnieć również o sytuacjach, w których nie może być stosowane. Zabiegów hirudoterapii nie wykonuje się u dzieci poniżej 10 roku życia, kobiet w ciąży oraz w przypadku osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Podsumowując, leczenie pijawkami jest skuteczne i może pomóc nam w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości. Jest to także metoda, która ma naprawdę niewiele przeciwwskazań do jej stosowania. Warto jedynie pamiętać o tym, że niezwykle ważnym jest korzystanie z usług doświadczonych specjalistów działających w profesjonalnych gabinetach.

Kategorie
Zdrowie