Jaka karma dla psa?

Wybór odpowiedniej karmy dla psa tylko z pozoru jest prosty. Tak naprawdę jest on uzależniony od wielu czynników. Chcąc kupić dobry produkt nie należy kierować się jedynie ceną i marką produktu. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych rad, które pomogą wam kupić dobrą karmę dla swojego pupila.

Co można znaleźć w sklepach?

Karma dla psa musi być odpowiednio dobrana. Nie ma idealnego produktu, który jest odpowiedni dla każdego zwierzęcia niezależnie od jego wieku, rasy, masy czy stylu życia, Zanim, więc zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie powinniśmy wcześniej dokładnie przeanalizować ofertę jak największej ilości producentów. Niektóre karmy przeznaczone są jedynie dla małych szczeniąt inne zaś dla borykających się z problemami zdrowotnymi.

Jaka karma jest lepsza – mokra czy sucha?

Wielu niedoświadczonych opiekunów psów nie wie, która karma jest lepsza – mokra czy sucha? Okazuje się, że akurat w tym przypadku wybór jest głównie uzależniony od preferencji samego zwierzęcia oraz jego właściciela.

Karma sucha jest bardziej treściwym pożywieniem dla psa, zawiera wiele składników odżywczych. Z tego powodu powinno się ją dawkować w mniejszych ilościach niż karmę mokrą. Sucha karma jest wygodnym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Karma mokra, choć jest mniej pożywna niż sucha jest z reguły bardziej lubiana przez psy. Można ją wykorzystywać, jako podstawę żywienia jednak wielu hodowców traktuje ją raczej jako przysmak. Należy też wspomnieć o tym, że mokra karma jest droższa od suchej i zdecydowanie mniej wygodna w stosowaniu.

Skąd wiadomo, która karma dla psów jest dobra?

W większości przypadków karma wysokiej jakości jest droższa od zwykłej karmy, choć zdarzają się odstępstwa od reguły. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt powinniśmy dokładnie przeanalizować jego skład by nie przepłacać za ładne opakowanie.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest zawartość mięsa w karmie. Psy to zwierzęta mięsożerne, trzeba, więc im dostarczać pokarm bogaty w białko zwierzęce. Niestety sporo produktów zawiera niewielkie ilości mięsa, składa się za to w większości ze zbóż i innych wypełniaczy.

Z mojego doświadczenia wynika, że należy unikać tanich karm dla psów dostępnych np. w dyskontach. Lepiej zapłacić trochę więcej i kupić produkt znanej i cenionej firmy np. Eukanuba lub Brit. Jeśli ich ceny w sklepie stacjonarnym są zbyt wysokie można skorzystać z oferty internetowych sklepów dla zwierząt, które z reguły mają znacznie lepsze ceny.

Kategorie
Pozostałe