Jak wybrać zaproszenie na chrzest?

Chrzciny to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Każda taka uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy. By zaproszeni goście poczuci się docenieni, wypada ich powiadomić wysyłając specjalne zaproszenie. Sprawdźmy, jakie zaproszenia są na rynku i czy są jakieś zasady, które mówią o tym, co powinno się w nim znaleźć.

Chrzciny to pierwsza okazja, by zaprezentować rodzinie jej nowego członka. Tempo współczesnego życia sprawia, że coraz trudniej jest celebrować różne uroczystości rodzinne. Tym bardziej warto się postarać, by z tej okazji w odpowiedni sposób zaprosić gości. Zaproszenia to znakomity sposób, by nadać odpowiednią rangę uroczystości. Miłym zwyczajem jest najpierw telefoniczne powiadomienie o planowanych chrzcinach, a następnie wysłanie zaproszenia ze wszystkimi szczegółami. Czy wysyłać zaproszenia, jeśli gości jest niewielu? Jak najbardziej. Zaproszenia to niewielki wydatek, a wprowadzają miłą atmosferę na długo przed spotkaniem i są piękną pamiątką dla wszystkich jego uczestników.

Klasyczne zaproszenia na chrzest

Producenci zaproszeń na chrzest mają w bazie wiele gotowych wzorów, z których można skorzystać. Z reguły znajduje się na nich grafika nawiązująca do okazji, czyli aniołek, czy gołąbek. Kolorystyka jest bardzo delikatna. Dominują beże, biel, czasami przełamane niebieskim akcentem w przypadku chłopca lub różowym, gdy chrzczona jest dziewczynka. Takie gotowe zaproszenia można dostać od razu. Ich zaletą jest też to, że od razu wiadomo, jak wyglądają. Przy indywidualnym projekcie trzeba zawsze czekać na końcowy efekt. Czas produkcji wydłuża się też o przygotowanie i akceptację projektu. Trzeba to mieć na uwadze, jeśli chcemy mieć bardzo oryginalne zaproszenie i zdążyć je wysłać w odpowiednim czasie. Ciekawe wzory zaproszeń na chrzest możecie obejrzeć na stronie: http://sakramento.pl/pl/c/Zaproszenia-na-Chrzest-Sw./82

Zaproszenia na chrzest ze zdjęciem

Bardzo pięknie prezentują się zaproszenia na chrzest ze zdjęciem i imieniem dziecka. Takie zaproszenie jest wyjątkową pamiątką i dla dziecka i dla rodziny. Przy wyborze kształtu najlepiej zdecydować się na klasyczny format prostokątny lub kwadratowy. Takie zaproszenie najłatwiej jest wysłać i potem przechowywać bez obaw o zniszczenie np.: delikatnej tulejki.

Zabawne zaproszenia na chrzest

Ciekawą propozycją są też zaproszenia na chrzest kolorowe, z typowo dziecięcymi motywami np.: chmurką, tęczą, ptaszkami. Oryginalnie prezentuje się zaproszenie w kształcie body w kolorze różowym lub niebieskim, z koroną dla dziewczynki i krawatem dla chłopca.

Do wszystkich zaproszeń warto od razu zamówić koperty w tym samym stylu i z tego samego papieru, tak by wysyłane zaproszenie rzeczywiście prezentowało się szykownie. Przy tworzeniu treści nie zapominajmy o ważnych dla gości detalach: miejscu, godzinie, dacie. Podaniu dokładnego adresu restauracji, w której odbywa się poczęstunek po uroczystości.

Te z pozoru oczywiste detale czasami potrafią umknąć uwadze rodzicom, którzy nad przygotowaniami spędzają kilka tygodni i na bieżąco uzupełniają wszystkie informacje. Niezależnie od rodzaju zaproszenia, na które się zdecydujemy, już sam fakt jego przygotowania sprawia wiele radości rodzicom, a dla zaproszonych gości jest dowodem na to, że ich obecność jest dla nas ważna.

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem https://sakramento.pl/

Kategorie
Poradniki