Gdzie najlepiej kupić plecak?

Uwielbiamy plecaki. Są wygodne, praktyczne i coraz bardziej dostosowywane do coraz bardziej wyspecjalizowanych potrzeb użytkowników. Stają się nieocenione w podróży, szczególnie takiej, podczas której nie możemy pozwolić sobie na ciągnięcie za sobą walizki – na przykład podczas wycieczek w góry.

Przydają się jednak również na dzień codzienny, dla eleganckich kobiet dbających o swój kręgosłup i unikających noszenia ciężkich torebek, dla dzieci noszących książki do szkoły, dla mężczyzn, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę. W zależności więc od tego, jakie zastosowanie dla niego planujemy, po plecak najlepiej udać się w odmienne miejsca. Gdzie najlepiej zakupić ten wymarzony?

Dla kobiety

Panie, które potrzebują dodatku do noszenia niezbędnych codziennych drobiazgów najbardziej zadowolą się z modelu, który przede wszystkim nie zepsuje szykownej stylizacji. Całe szczęście na rynku znajdziemy dzisiaj całe mnóstwo podobnych fasonów w różnorodnych kolorach i kształtach. Jeżeli pragniemy najpierw na własne oczy zobaczyć konkretne wzory i zorientować się w tym jak wyglądają na żywo, najlepiej wybrać się po prostu do najbliższej galerii handlowej. Gdzie kupić plecak, kiedy wejdziemy już do środka? Właściwie w każdym sklepie odzieżowym, zaczynając od tych dedykowanych nastolatkom aż po takie dla dojrzałych pań. Jeżeli jednak nie satysfakcjonuje nas wybór, sięgnijmy po internet, np.: https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html. Dzięki niemu znacznie rozszerzymy dostępną nam ofertę i zyskamy dostęp do marek, które niekiedy ciężko znaleźć w stacjonarnych sklepach, takich jak Herschel czy EastPak.

Dla dziecka

W przypadku poszukiwania plecaka dla malucha, nie powinniśmy obawiać się zbyt dużych problemów – oferta jest szeroka i to nie tylko tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, choć oczywiście jest to najbardziej gorący okres – wtedy tornister dostaniemy nawet w znanych supermarketach. W innych jednak miesiącach również nie będziemy szukać zbyt daleko – różne fasony dostaniemy w sklepach przeznaczonych dla najmłodszych, w Empiku lub nawet w sklepach z artykułami szkolnymi i biurowymi. Jeżeli nasza pociecha bardzo szybko rośnie lub zużywa zakupione mu wyposażenie, zainteresujmy się second handami – dzięki nim możemy liczyć na dość spore oszczędności bez dużego ubytku na jakości kupowanego produktu.

Dla podróżnika

Co jeżeli nie planujemy raczej zakupu na miejskie warunki, tylko te bardziej ekstremalne? Gdzie kupić plecak turystyczno-podróżny na wycieczkę autostopem czy wędrówki szlakami pieszymi? W tym wypadku zainteresujmy się oczywiście sklepami dla sportowców i osób aktywnych, zarówno tymi stacjonarnymi (w których najlepszym wyjściem będzie poproszenie do radę doświadczonego sprzedawcy) oraz internetowymi. W tych bardziej ogólnych typu Decathlon możemy liczyć na sprzęt tańszy, w siedzibach konkretnych marek – na droższy, ale bardziej wyspecjalizowany. Na forach i grupach dyskusyjnych z łatwością uzyskamy odpowiedzi na pytanie czy dany model sprawdzi się w miejscach, które zamierzamy z nim odwiedzać. Doceńmy również strony typu Allegro czy facebookową Giełdę Wspinaczkową – bardzo często po znacznie niższej cenie znajdziemy tam ledwo używane egzemplarze. Polecamy również poradnik: https://www.brytyjka.pl/jaki-plecak-turystyczny-wybrac-cid-189.html

Kategorie
Pozostałe