Aktywne zajęcia pozaszkolne dla dzieci – na co warto postawić?

W szkole dzieci głównie się uczą – korzystają z książek, poszerzają swoją wiedzę. Ale robią to w określony sposób. Dużo czytają , słuchają, liczą. To dobra metoda, jednak nie trafia do wszystkich dzieci, a co gorsze – dla niektórych nie jest ona frajdą. Dlatego zawsze warto rozwijać też inne pasje swojego dziecka. Spędzanie czasu pozaszkolnego w sposób bardzo kreatywny i aktywny z pewnością znakomicie wpłynie na naszego malucha. Na co więc warto postawić? Na wyjątkowe zajęcia, które prowadzone są przez ludzi kochających swoją pracę oraz mających dobrych wpływ na dzieci, co niestety czasem nie ma odzwierciedlenia w szkole.

Zajęcia pozalekcyjne – przede wszystkim frajda!

Odpowiednio dobrane zajęcia pozalekcyjne powinny być przede wszystkim dla dziecka źródłem radości. Nie powinny sprawiać mu trudności. Dobrze jest, aby jednocześnie bawiły i uczyły. Zdobywając wiedzę w absolutnie nieskrępowany sposób, dziecko przyswaja ją znacznie szybciej, a dodatkowo pozwala ona rozwijać jego pasje. Jeśli nasz maluch kocha ruch, świetnie czuje muzykę i jest utalentowane rytmicznie – można spróbować jego sił w balecie! Zajęcia baletowe znakomicie wpływają na koordynację ruchową, a dodatkowo pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy, wspomagają płynność ruchów. Warto przypomnieć, że jest to zajęcie dodatkowe, na które mogą uczęszczać nie tylko dziewczynki, ale również i chłopcy.

Jeśli nie balet, to może po prostu szkoła tańca? Dobre studio taneczne świetnie nauczy naszego malca tańczyć zarówno indywidualnie, jak i w parach czy grupowo. Możemy wybierać spośród wielu ciekawych ofert, jak taniec latynoamerykański, jazz czy hip hop. To znakomity pomysł dla miłośników ruchu! Zawsze dobrą opcją jest także zapisanie dziecka na zajęcia sportowe, jak piłka nożna, gimnastyka artystyczna, basen, jazda konna i wiele innych.

Zajęcia pozaszkolne idealne dla maluchów

Nie wszystkie zajęcia są idealne dla najmłodszych. Nauka programowania czy robotyka dla dzieci to program raczej dla starszych. Jednak istnieją takie warsztaty i zabawy dla dzieci, które sprawdzą się dla tych nieco młodszych. Zajęcia plastyczne dla dzieci to właśnie oferta dla każdego! To często bardzo szalone i kreatywne zabawy, które pozwalają dziecku rozwijać się artystycznie, ale też naprawdę wyszaleć Jedne z takich zajęć plastycznych dla dzieci prowadzi Baby English Center w Łodzi, w ramach swojej Akademii, czyli szeregu niesamowitych zajęć dla każdego malucha (z ofertą Akademii Baby English Center możesz się zapoznać tutaj: http://babyenglishcenter.pl/akademia/). Właśnie tego rodzaju kreatywne, otwarte na dzieci zajęcia sprawiają, że nasze w łatwy sposób rozwijają się i chętnie uczestniczą w takich atrakcjach pozaszkolnych!

Kategorie
Dom i Rodzina