Co powinieneś wiedzieć o cateringu dietetycznym

Catering dietetyczny zyskuje coraz większe grono zwolenników. Zainteresowanie wzbudza dzięki temu, że wchodzące w jego skład posiłki są zdrowe i smaczne, a do tego dostarczane wprost pod adres klienta. Zamawiający oszczędza więc mnóstwo czasu, który normalnie musiałby przeznaczyć na zakupy i samodzielne przygotowywanie śniadań, obiadów, kolacji i przekąsek. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie koniec jego zalet.

Catering dietetyczny, przez wiele osób znany też jako fit catering lub dieta pudełkowa zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród różnych środowisk. Dawniej doceniany przede wszystkim przez celebrytów i gwiazdy telewizyjne (korzystali z niego między innymi Ewa Chodakowska i Marcin Prokop), dziś znany w praktyce także osobom pracującym w dużych korporacjach i małych, rodzinnych firmach; prowadzącym własną działalność lub pozostającym na etacie; a także tym, którzy nie pracują, jednak chcą skorzystać z wiedzy i doświadczenia dietetyków, opracowujących menu diety pudełkowej.

Sposób na smaczny posiłek

Menu cateringu dietetycznego komponowane jest przez dietetyków, którzy dbają o różnorodność potraw oraz dobór zdrowych składników. Zwracają uwagę także na to, aby dieta była zgodna z zasadami zdrowego żywienia, właściwie zbilansowana i by nie zabrakło w niej żadnych ważnych dla ludzkiego organizmu witamin, minerałów i składników odżywczych.

Na podstawie skomponowanego w ten sposób menu zatrudnieni przez firmę cateringową kucharze przygotowują smaczne posiłki, które zapakowane w estetyczne pudełka dostarczane są do rąk zamawiającego.

Nawet przez cały dzień

Zaletą diety pudełkowej https://www.eatzone.pl jest to, że trafia w potrzeby różnych osób. Mogą z niej korzystać zarówno klienci, którzy chcieliby się w pracy zdrowo odżywiać, ale w pobliżu siedziby ich pracodawcy nie ma restauracji, która serwowałaby zdrową żywność, jak i ci, którzy w ogóle zrezygnowali z samodzielnego gotowania i całkowicie polegają na posiłkach dostarczanych w ramach diety pudełkowej. Aby sprostać tak zróżnicowanym wymaganiom, firmy cateringowe oferują zestawy dzienne zawierające od dwóch do pięciu pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia. Klient może więc wybrać, czy interesuje go zamówienie posiłków dietetycznych do pracy, czy też całodzienne wyżywienie.

Dla każdego coś dobrego

Warto pamiętać, że z diety pudełkowej mogą korzystać osoby o zróżnicowanych potrzebach żywieniowych. Dietetycy układają różne jadłospisy, tak aby sprostać wymaganiom klientów, którzy planują zrzucenie zbędnych kilogramów, intensywnie trenują, pozostają na diecie wegetariańskiej i wielu, wielu innych. Co więcej, wiele firm cateringowych deklaruje, że jeśli klient nie znajdzie diety odpowiadającej jego potrzebom, ta rozważy wprowadzenie do swojej oferty nowego menu dostosowanego do jego wymagań. W ramach cateringu dietetycznego można też skorzystać z różnych opcji kalorycznych konkretnej diety. Nad ilością kalorii zawartych w każdym posiłku czuwają dietetycy.

Jak widać, atutów diety pudełkowej jest bardzo dużo. Wygoda połączona z oszczędnością czasu i możliwością spożywania zdrowych i smacznych posiłków niezależnie od tego, czy znajdujemy się w domu, czy też w pracy przekonuje coraz więcej osób.

Kategorie
Zdrowie