Argentyna – trzy niesamowite miejsca

Argentyna jest krajem położonym w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Miejsce to od zawsze było kojarzone z tangiem, winem oraz soczystą wołowiną. A jak jest dzisiaj? Dzisiaj jest podobnie – taniec, wino oraz wołowina wciąż królują w „repertuarze” Argentyny. Sprawdźmy więc, które południowoamerykańskie miejsca zasługują na szczególną uwagę.

  • Buenos Aires – stolica, a także największe miasto Argentyny

Buenos Aires fascynuje kontrastowością – wielkie budowle przeplatają się tu z małymi, kolorowymi domkami (w ubogiej dzielnicy imigrantów La Boca), zapewniając turystom prawdziwy kalejdoskop wrażeń.

„Paryż Ameryki Łacińskiej” – bo tak często mówi się o Buenos Aires, zaskakuje (i szokuje) na każdym kroku. Jego dynamiczność, a także różnorodność – kulturowa, obyczajowa, społeczna, potrafią prawdziwie onieśmielić przybyszów z Europy.

Kluczowym elementem miasta jest Plaza de Mayo – główny plac w Monserrat. Wokół placu mieszczą się najważniejsze budynki oraz miejsca pamięci: katedra, pałac prezydencki Casa Rosada (z hiszp. „Różowy Dom”), historyczny budynek dawnego ratusza, a także miejsce pamięci, w którym zbierają się Matki z Plaza de Mayo.

Niewątpliwą atrakcją Buenos Aires jest wspomniana wcześniej dzielnica imigrantów – La Boca. Miejsce to nie obfituje w eleganckie restauracje, galerie sztuki czy muzea, stanowi jednak najsłynniejszą dzielnicę „Paryża Ameryki Łacińskiej”. Wizyta w La Boca dostarcza turystom wielu niezapomnianych wrażeń – przenosi ich do innej epoki, a także pobudza wyobraźnię. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Zupełnym przeciwieństwem La Boca jest luksusowa dzielnica Palermo – naszpikowana wytwornymi willami, pałacami oraz ambasadami. W tej części Argentyny można zakochać się na dobre…

Ostatnim ważnym punktem na mapie Buenos Aires jest Recoleta – nekropolia zlokalizowana w ekskluzywnej dzielnicy Recoleta. Ciekawostką może być fakt, że na cmentarzu spoczywają najwybitniejsze postaci z historii kraju, m.in. Evita Perón.

  • Santa Susana – wyjątkowa okazja do poznania stylu życia, a także zwyczajów gauchos

Kim są gauchos (gauczowie)? To południowoamerykańscy pasterze bydła, pracujący na tzw. pampach, czyli trawiastych równinach Argentyny oraz innych państw Ameryki Południowej.

Gauczowie zapraszają podróżnych

Przebywając na wakacjach w tej części świata, nie sposób nie skorzystać z możliwości poznania stylu życia, a także zwyczajów gauchos. Wyjazd do tradycyjnej estancii Santa Susana jest okazją do spróbowania miejscowych pierożków empanadillas oraz asado – tradycyjnie pieczonej wołowiny, serwowanej z lokalnym winem. Chętni będą mogli także zdecydować się na przejażdżkę konno lub powozem. To jednak nie wszystko. Zwieńczeniem wspaniałej południowoamerykańskiej przygody będzie pokaz argentyńskich tańców z muzyką na żywo oraz konkurs zręczności gauchów w jeździe konnej.

  • Puerto Iguazú – miasto położone w Argentynie, w prowincji Misiones

Puerto Iguazú jest miejscem, które szczególnie upodobali sobie miłośnicy egzotycznej fauny oraz flory. W tej części „Tęczy Świata” – bo tak często nazywa się Argentynę, można zobaczyć najpiękniejsze, a także najbardziej efektowne wodospady świata – Iguazú.

Tutaj, w otoczeniu motyli, egzotycznych ptaków oraz wszędobylskich coati – ostronosów, można poczuć się jak w prawdziwej, przepięknej bajce… Dodatkową zaletą wycieczki do wodospadów Iguazú będzie przejazd kolejką oraz długi spacer do Gardzieli Diabła – najbardziej zachwycającej, a także spektakularnej kaskady.

Zwiedzanie Argentyny należy rozpocząć od Buenos Aires – miasta przesiąkniętego wonią tanga, kiczu (szczególnie w La Boca) oraz gorącej atmosfery. W celu dogłębnego poznania ojczyzny papieża Franciszka, warto zdecydować się na ofertę biura podróży.

Kategorie
Pozostałe