Porządkowe dylematy – zatrudnić pomoc domową czy firmę sprzątającą?

Szybkie tempo, wiele obowiązków i do tego chęć odpoczynku skutecznie eliminują czas poświęcony na sprzątanie w domu. Ponadto porządki zazwyczaj nie należą do najmilszych obowiązków domowych. Mimo wszystko niemalże każdy chciałby żyć w czystości, ale nie każdy ma pomysł, jak to osiągnąć przy niskim nakładzie i oszczędności czasu. Jeśli już po tygodniach odkładania sprzątania „na później” w końcu dojdziemy do wniosku, że czas na zatrudnienie pomocy powstaje kolejny dylemat. Szukać oferty osoby prywatnej czy skusić się na pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej? Obie sytuacje mają swoje plusy i minusy, dlatego przedstawimy, która z tych opcji będzie korzystna i dla kogo.

Cel – czystość

Z pewnością zarówno pomoc domowa, jak i firma sprzątająca pozostawią po sobie oczekiwany efekt – czyli czystość. Rozwiązanie to zazwyczaj sprawia, że finalnie wiele osób nie widzi różnicy czy zatrudnić osobę prywatną, czy może jednak dedykowanych specjalistów?

Zalety pomocy domowej

Jeśli masz kontakt z osobą, która poleciła ci dobrą sprzątaczkę, to nie wahasz się. Zazwyczaj rekomendacja kogoś bliskiego wystarczy, by zaufać obcym osobom, które mamy zamiar wpuścić pod nasz dach. Dom to prywatna twierdza, więc w momencie, kiedy zatrudniamy osobę do pomocy, czujemy dyskomfort i niepewność. Świadomość, że sprzątaczka pracowała już dla kogoś, kogo znamy i jest dokładna, pomoże w nam w podjęciu finalnej decyzji i przełamaniu bariery. Bardzo często pomoc domowa nie ogranicza się jedynie do prac porządkowych, a wielu innych działań w obrębie gospodarstwa domowego, takich jak pranie, prasowanie, a nawet gotowanie. To kolejne z zalet zatrudnianie osoby prywatnej.

Czy zatrudnienie firmy sprzątającej do domu jest opłacalne?

Podobnie jak pomoc sprzątaczki, tak i w przypadku usług profesjonalnej firmy sprzątającej możemy liczyć na czystość i dokładność. Zazwyczaj słysząc firma, zapala się lampka ostrzegawcza związana z kosztami. Być może koszty będą nieco większe, ale należy wziąć pod uwagę zalety. Jeśli nie znamy zaufanej sprzątaczki, czy jesteśmy w stanie zaufać obcej osobie i wpuścić ją pod dach swojego domu? Czy wówczas najem firmy sprzątającej nie jest pewniejszym rozwiązaniem?

Do zalet usług firmy sprzątającej należy:

  • dokładność i precyzja
  • elastyczny grafik
  • środki czystości dopasowane do indywidualnych potrzeb
  • wiedza na temat pielęgnacji różnych powierzchni
  • dostęp do profesjonalnych sprzętów
  • gwarancja jakości i wygody
  • bezpieczeństwo

Poznaj nasz werdykt

Żadna firma nie będzie zatrudniała osób, które nie zostały zweryfikowane w procesie rekrutacji. Ponadto z pewnością będą to osoby, które przejdą, choć minimalne szkolenie dotyczące czyszczenia powierzchni wymagających, takie jak drewno i odpowiednio dopasowane środki czystości. Osoby prywatne znalezione przez ogłoszenie zamieszczone w internecie zazwyczaj polegają na środkach pielęgnacyjnych, które zakupi właściciel mieszkania, a najczęściej on sam nie wie, czy podłogę pokrytą panelami można czyścić tym samym płynem, co drewniane deski, w konsekwencji może dojść do uszkodzenia powierzchni.

Profesjonalna firma sprzątająca to wygoda i pewność, które powinny być najważniejsze, a dzięki dopasowaniu grafiku sprzątania zgodnie z indywidualnymi potrzebami koszty przestaną mieć priorytetowe znaczenie.

Artykuł został przygotowany przez firmę Floor Clean Service która specjalizuje się w sprzątaniu biur i firm.

Kategorie
Pozostałe