Szukasz oryginalnej biżuterii? Stwórz ją sama!

Przechadzki po sklepach celem wyboru oryginalnej biżuterii nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Fakt ten wcale nie dziwi. Bardzo często produkowane na masową skalę produkty są najzwyczajniej w świecie pozbawione uroku. Rozwiązanie tego problemu jest proste, choć wymaga wyjścia ze strefy komfortu i sięgnięcia po głęboko skrywane pokłady kreatywności. W tym artykule przyjrzyjmy się wybranym pomysłom na oryginalne akcesoria i bezpiecznym sposobom przechowywania biżuterii.

 

Minimalizm najlepszy dla debiutantek

 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją ekscytującą przygodę ze światem biżuterii, znakomitą inspiracją są kolczyki na sztyftach. Ta opcja jest świetnym, rozwiązaniem nie tylko dla początkujących Pań, lecz także dla wszystkich tych, które cenią sobie stonowane kreacje. Do stworzenia kolczyków w sztyfcie potrzebne są perły do naklejania z płaskim spodem, sztyfty do naklejania o długości 5 milimetrów, baranki do zapięcia, specjalistyczny klej do łączenia metalu i kamieniu szlachetnych. Na samym początku niezbędne jest odtłuszczenie talerzyka sztyftu oraz tyłu perły. Wspomniana procedura jest prosta – wystarczy bowiem przyłożyć wacik namoczony w wodzie rozmiękczonej kroplą płynu naczyń. Następnie trzeba zaaplikować kroplę kleju na sztyft i odczekać kilka sekund. Bardzo ważne jest, aby warstwa kleju nie była zbyt gruba, aby po przymocowaniu perły do talerzyka klej jej nie pobrudził. Końcowy krok jest już intuicyjny – wystarczy, że dociśniesz perłę, zwracając uwagę na to, aby sztyft był dokładnie w środku. Na samym końcu wystarczy odczekać 24 godziny i cieszyć się samodzielnie wykonanymi precjozami.

 

Bransoletki z kamieni – świetny dodatek bez względu na styl

 

Kolejnym świeżym pomysłem na oryginalną biżuterię jest bransoletka z kamieni, która znakomicie sprawdzi się w przypadku casualowych kreacji. Taka miniaturowa bransoletka z malutkimi kamieniami jest znakomitym dodatkiem, zwłaszcza w przypadku lśniących kamieni. Zatem do dzieła! Do przygotowania wyjątkowej bransoletki naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy koszyczek do zakończenia nici, śliczne syntetyczne rubiny ze sklepu royal-stone.pl o długości 2 milimetrów, nić z jedwabiu lub nylonu o długości 0,45 milimetrów, 2 sztuki ogniwa oraz karabińczyk. Na początku na koniec nici trzeba zaaplikować końcówkę typu łapaczka. Następnie należy wykonać podwójny supełek i domknąć łapaczkę. Kolejnym etapem jest zaczepienie do łapaczki kółeczka i zapięcia. W tym celu należy użyć kółka otwartego lub kółka typu sprężynka. Następnie konieczne jest nawleczenie na nitkę koralików według dowolnej konwencji. Gdy wszystkie koraliku są już nawleczone, trzeba nałożyć łapaczkę a na nitce zrobić supełek, który będzie jak najbliżej łapaczki tak, aby konstrukcja bransoletki była stabilna. Uwieńczeniem dzieła jest przymocowanie ogniwa do łapaczki.

 

Kilka słów o przechowywaniu biżuterii

 

Oryginalna i samodzielnie stworzona biżuteria jest wspaniałą pamiątką. Z tego właśnie powodu warto zadbać o jej odpowiednią ekspozycję. W przypadku bransoletek doskonale sprawdza się drobny wieszaczek. W przypadku innych akcesoriów – na przykład pierścionków – można pokusić się o bardziej niekonwencjonalne rozwiązanie i przechowywać je w pieczołowicie zdobionych filiżankach. Jeśli do stworzenia własnej biżuterii wykorzystałaś prawdziwe metale szlachetne, wówczas warto je zabezpieczyć w szkatułce lub sejfie.

Kategorie
Moda