Materiał na płaszcz

Obecnie płaszcze są tworzone dla mas, a nie dla indywidualistów. Sklepy pomimo szerokiego wyboru asortymentu nie zaspokajają potrzeb ubraniowych tych najbardziej wymagających klientów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na uszycie płaszcza według własnych wymagań i potrzeb.

Wierzchnie ubrania odgrywają bardzo ważna rolę zwłaszcza dla kobiet. W zależności od kreacji płaszcz musi zostać do niej odpowiednio dostosowany. Bardzo ważną rolę pełni także jakość materiału, z którego wykonana jest odzież. Stąd tak wiele osób ma wątpliwości co do ubrań dostępnych w każdym sklepie. Ich jakość często ma wiele do życzenia w stosunku do tego, czego oczekuje klient.

W przypadku kobiet ważny jest również sam krój odzienia. Większość pań chce, aby płaszcz nie tylko chronił je przed zimnem, ale przede wszystkim podkreślał walory sylwetki i jednocześnie skrywał niedoskonałości. Rozmiar wbrew pozorom nie jest równy rozmiarowi. Wszystko zależy od wymiarów ciała kobiety, która będzie nosiła płaszcz. Tym bardziej, że wiele pań ma specyficzną sylwetkę, którą trudno jest umiejscowić w konkretnym rozmiarze.

Płaszcze muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału, w innym przypadku są to jednosezonowe odzienia wierzchnie. Wiosenno-jesienne płaszcze raczej wykonywane są z lżejszych, miększych i bardziej przewiewnych materiałów, które pozwalają skórze na swobodne oddychanie. Natomiast zimowe – szyte są z grubszej i cięższej tkaniny ze względu na to, że ich zadaniem jest ochrona przed zimnem oraz zatrzymanie ciepła.

Dawniej bardzo popularne były wełna i bawełna. Jednak obecnie coraz częściej w składzie materiałów, z których powstają płaszcze znajduje się poliamid, co wcale nie świadczy o tym, że odzienie ma niską jakość. Wręcz przeciwnie, sztuczne materiały z górnej półki mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają, że nie wpływają one negatywnie na skórę oraz zabezpieczają przed zimnem czy wilgocią. Ich zadaniem jest więc przede wszystkim wzmocnienie i poprawienie jakości naturalnych tkanin.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl/

Kategorie
Polecane