Leczenie pijawkami rwy kulszowej

Rwa kulszowa należy do tych chorób, o których wcale nie wiadomo tak dużo, i to pomimo że w ciągu życia cierpią na nią miliony osób. Ciekawe może być to, że terapie niekonwencjonalne są czasem skuteczniejsze niż tradycyjne.

Rwa kulszowa objawia się silnym bólem w dole pleców. Może mu towarzyszyć na przykład drętwienie kończyn dolnych lub ból promieniujący na nogi. Objawy te łatwo można pomylić z wieloma innymi schorzeniami.

Przykładowo rwa może zacząć się odzywać po upadku, i wtedy będzie uznana po prostu za efekt stłuczenia czy posiniaczenia. Często w przeziębieniu i grypie można też poczuć ból mięśni i osłabienie, które da się pomylić z chorobą. Objawów rwy nie można jednak lekceważyć, bo zdarza się, że nerwy pleców są uciskane, ponieważ występuje tam guz lub nawet nowotwór. Więcej o rwie kulszowej można przeczytać na stronie Abros, gdzie można też dowiedzieć się, jak walczyć z nią za pomocą pijawek.

Leczenie pijawkami rwy kulszowej

Rwa kulszowa jest często odczuwana jako ucisk na nerwy pleców. Leczenie pijawkami rwy kulszowej to jeden ze starszych sposobów, bo znany jest już od setek lat. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami-rwy-kulszowej/. Może się wydawać, że obecnie istnieje wiele innych metod i nie ma potrzeby uciekania się do tych sprzed wieków. Jednak w rzeczywistości lekarze często są bezradni przy objawach tego schorzenia.

Zdarza się, że długo stawiają mylne diagnozy, a pacjent cierpi niepotrzebnie, podczas gdy mógłby odczuć ulgę, gdyby zastosowano u niego zabieg z pijawek. Zdarza się, że tradycyjna medycyna na rwę kulszową ma do zaoferowania tylko środki przeciwbólowe, podczas gdy ślina pijawek wydziela substancje, które mogłyby zadziałać terapeutycznie. Niektóre z nich to te same, które znajdują się w lekach przeciwzakrzepowych i histaminowych, a w przeciwieństwie do nich leczenie pijawkami jest całkowicie naturalną metodą.

Kategorie
Zdrowie