Jak dobrać obuwie, które będzie odpowiednie dla naszych stóp?

Niestety bardzo często zdarza się, że w pogoni za trendami fundujemy naszym stopom istny koszmar.

Długotrwałe zaniedbanie stóp oraz nieprawidłowo dobrane obuwie może wiązać się z chorobami (halluksy), a także działać niekorzystnie na stan kręgosłupa.

Zdrowa alternatywa dla obcasów

Niewątpliwie noga lepiej prezentuje się w butach na wysokim obcasie. Idealnym kompromisem pomiędzy mniej komfortowymi obcasami, a wygodą jest koturna lub platforma. Gruba podeszwa dodaje kilka centymetrów, a nie musisz się już męczyć w szpilkach. Platforma częściowo równoważy obcas, stopa lepiej się układa i ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Dzięki temu zabiegowi buty są wygodne oraz zdrowe dla naszych stóp.

Zdecydowanie buty na platformie są na topie przez ostatnich kilkudziesięciu lat. Ich ogromna zaleta to wszechstronność. Dopasujesz je do różnych stylizacji i założysz na różne okazje. Koturny z korka mają charakter sportowy i nieoficjalny. Natomiast fasony ozdobione cekinami i wykonane z błyszczącej skóry zdecydowanie można założyć na wieczór.

Zaskakujący wybór butów na koturnie znajdziemy w sklepach internetowych, np. eObuwie.pl. Gdzie znaleźć można najmodniejsze fasony wykonane z pasją. A co najważniejsze z gwarancją najwyższej jakości.

Trochę historii – buty na koturnie

Początków należy szukać w antycznej Grecji. Gdzie to właśnie występowali aktorzy w teatrze. A w kolejnych wiekach noszenie butów na wysokim obcasie było przywilejem wysoko urodzonych. Przenosząc się do czasów współczesnych, pierwsze buty na koturnie wykonali tacy projektanci jak Roger Vivier czy Salvatore Ferragamo. Jednak największe lata świetności przypadają na przełom 70-80 w związku z rozwojem kultury glam rock. Wszyscy znamy takich artystów jak: David Bowie, Elton John i zespół Abba. Natomiast Vivienne Westwood odświeżyła koturny wprowadzając je do mody „high fashion”. Choć niektóre modele były przesadnie wysokie – Naomi Cambell przekonała się o tym w 1993r. Kiedy to zaliczyła wpadkę na wybiegu w koturnach 13centymetromych z dodatkowym 23centymetrowym obcasem.

Kategorie
Moda