Australia w Polsce? Tylko we Wrocławiu!

W lutym po raz kolejny będziemy mogli przenieść się w gorący klimat Antypodów. W dniach 3 – 5 lutego, we Wrocławiu, odbędzie się IV edycja Dni Australii – wydarzenia poświęconego kulturze i sztuce malowniczej krainy kangurów, a także kulinariom charakterystycznym dla tego kraju. Dni Australii organizowane są przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, partnerem wydarzenia jest dystrybutor australijskich win Jacob’s Creek, Ambasada Australii oraz Albion House.

Australia na talerzu i ekranie
Gościem festiwalu będzie Mateusz Gessler, znany restaurator i ambasador kampanii „Odkryj smaki Australii”. W ramach festiwalu Dni Australii zaplanowane są warsztaty kulinarne, w czasie których będzie można przygotować własnoręcznie australijskie przysmaki pod okiem mistrza.
Dni Australii to także okazja by lepiej poznać australijską kinematografię. Podczas najbliższej edycji w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną różne gatunki filmowe, między innymi komedia z Kate Winslet „Projektantka” (reż. Jocelyn Moorhouse, 2015) czy dramat obyczajowy „Czarny balonik” (reż. Elissa Down, 2008). Szczegółowy repertuar dostępny będzie na stronie www.kinonh.pl.
Australia w kieliszku
Na mieszkańców Wrocławia czekają również warsztaty winiarskie, które odbędą się w restauracji „Barbara”. Wojciech Cyran sommelier i ambasador win Jacob’s Creek zabierze uczestników spotkania w podróż, w trakcie której zdradzi sekrety najbardziej rozpoznawalnego australijskiego wina z Doliny Barossy, będącego połączeniem europejskiej tradycji winiarskiej i australijskich składników.
Podczas warsztatów ambasador win Jacob’s Creek, opowie, co kryje się za wyjątkowym smakiem tych trunków oraz udzieli wskazówek, jak dobierać wino do przygotowywanych potraw, by podkreślić ich smak.
Australia na żywo
Festiwal to także okazja do rozmowy na temat tego odległego kontynentu. Swoimi doświadczeniami podzieli się podczas videokonferencji Julia Raczko – blogerka, dziennikarka i podróżniczka, która od trzech lat mieszka Australii.

Kategorie
Polecane