Wykorzystanie wyciskarek wolnoobrotowych w zdrowym odżywianiu

Wyciskarki wolnoobrotowe to bardzo użyteczny sprzęt w kuchni dla każdej osoby której zależy na zdrowym odżywianiu siebie oraz swojej rodziny.

Funkcją wyciskarki wolnoobrotowej, jest jak najbardziej wydajne wyciskanie soku z owoców lub warzyw poddanych temu procesowi .

Wszyscy, którzy z myślą o swoim zdrowiu, poza uprawianiem sportu, powinni pomyśleć o zdrowym odżywianiu, bogatym w składniki odżywcze które mają istotny wpływ na sprawne funkcjonowanie naszego organizmu. Codzienne spożywanie dobrej jakości soków, to podstawa odpowiedniej diety, a każdy kto chciałyby móc pozyskiwać sok z różnego rodzaju ziół, warzyw i owoców – wyciskarki wolnoobrotowe bedą podstawowym sprzętem w jego kuchni. Dzięki nim można pozyskiwać sok z zielonych liści np. ze szpinaku, natki pietruszki, kapusty czy nawet pokrzywy. Wyciskarki wolnoobrotowe do warzyw doskonale poradzą sobie z surowcami włóknistymi jak zioła czy trawy oraz wszystkie owoce. Takie urządzenia, do pozyskiwania soku wykorzystują siłę miażdżenia, poprzez wytrzymały wałek ślimakowy, przerywający włókna i ściany komórkowe miąższu.

Wyciskarka wytwarza gęsty, esencjonalny sok z drobinkami miąższu owoców lub warzyw, który w odróżnieniu do sokowirówki można przechowywać dłużej w lodówce. Ponadto, sok z wyciskarki nie posiada piany (jak w przypadku sokowirówki, która sok napowietrza utleniając składniki odżywcze i witaminy) ze względu na wolniejszą pracę. Im wolniej przebiega proces wyciskania soku, tym lepszej jakości sok można pozyskać, zawiera więcej składników odżywczych, enzymów i witamin oraz posiada dłuższy okres przechowywania niż np. sok z sokowirówki.

Każdy kto zamierza kupić wyciskarki wolnoobrotowe do soków powinien uwzględnić fakt, iż po każdym użyciu sprzętu należy go umyć – należy brać to pod uwagę wybierając odpowiedni model wyciskarki. Po zakupie sprzętu może się okazać, że szybko się zniechęcimy do używania go, z uwagi na konieczność mycia wielu elementów. Wyciskarki dwuślimakowe są trudniejsze do czyszczenia, ze względu na bardziej złożoną budowę niż wyciskarki jednoślimakowe, które mają mało części do czyszczenia. Natomiast wyciskarki dwuślimakowe, są bardziej efektywne i sok można pozyskiwać rzadziej i przechowywać w lodówce. Wybór należy do kupującego.

Wyciskarki wolnoobrotowe do owoców i warzyw to inwestycja, warto postawić na jakość aby sprzęt służył dłużej i aby móc pozyskiwać odpowiedniej jakości sok. Z pośród modeli wyciskarek dostępnych na rynku możemy wyróżnić wyciskarki jednoślimakowe – poziome, pionowe oraz z ostrzami, oraz wyciskarki dwuślimakowe – to najdroższy model wyciskarek ale też dają one najlepszej jakości sok i wykorzystywane są w różne

Kategorie
Poradniki